Skromné a jednoduché ojetiny lze sehnat za 30 tisíc

                   

Ne každý má na to, aby dal za auto stovky tisíc. Kdo má hlouběji do kapsy, ten musí při výběru ojetiny udělat celou řadu kompromisů. A také je důležité zvolit správný model, který i když je levný a obyčejnější, může dobře a dlouho sloužit. Jaké slušné ojetiny lze pořídit za cenu kolem 30 tisíc korun? Vybrali jsme ty nejlepší.

Fiat Panda

Ideální auto do města, které sice nevyniká svými unikáty, ale svůj účel bez problémů splní. Mluvíme o druhé generaci vozu, který se vyráběl v letech 2003 – 2012. Po letech je oceňována celkem slušně zpracovaná karoserie s dobrou ochranou proti korozi, i jednoduchý, ale díky tomu funkční a proto levný interiér. Sázkou na jistotu jsou  benzinové motory o objemu 1,1 či 1,2 nebo 1,4 s výkony 54 až 100 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Smart Fortwo

Primárně do města, ale i mimo něj. První generace vozu Smart Fortwo se poprvé objevila v roce 1998 a vyráběla se až do roku 2007. Vzhledem k velikosti přijde vhod i méně zkušeným řidičům. Přes malou velikost však zaujme praktičnost, i pokud jde o různé úložné prostory uvnitř. Nechybí ani poměrně slušná výbava v interiéru. Pokud jde o motorizace, jsou tu jak benzinové motorizace s výkony 45 až 75 koní, tak je tu také naftová verze s výkonem 41 koní.

Renault Twingo

Třicetitisícový limit bohatě stačí také na Renault Twingo první generace. Tedy auto, které se vyrábělo v letech 1993 – 2007. I s odstupem času lze pozitivně ohodnotit jak ochranu proti korozi, tak i poměrně slušný vnitřní prostor, nebo dobou výbavu, jako okna v elektrice, klimatizaci, nebo také střešní okno či kožené čalounění. Benzínový motor o objemu 1,2 s výkony 55, 60 a 75 koní je slušnou a vzhledem k parametrům vozu i poměrně dostatečnou motorizací.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Opel Corsa

Auto, které se dlouhodobě těšilo a stále těší velké popularitě. Stanovený rozpočet by měl stačit na poměrně slušnou variantu v podobě třetí generace. Tedy Opel Corsa vyráběný v letech 2000 – 2006. Vybrat lze z hatchbacku v podobě tří i pěti dveří, a na některých trzích existovala dokonce i verze sedan. Žádný luxus v interiéru sice nečekejte, ale o to větší odolnost a kvalitu může nabídnout. Na slušné ježdění nejenom do města může přijít vhod motor o objemu 1,8 s výkonem 125 koní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články