Slavný basketbalista Michael Jordan prodává svůj jedinečný Mercedes-Benz S600 Lorinser z roku 1996

                   

Sběratelé, zbystřete! K prodeji se chystá auto, jehož cena v následujících letech jen a jen poroste – Mercedes S600 Lorinser, kterým jezdil pravděpodobně nejlepší basketbalista všech dob, legendární Michael Jordan. Kromě hraní basketbalu se proslavil také v napůl animované komedii Space Jam, kde si střihl hlavní roli. Pro Jordana však filmový debut nebyl žádný velký oříšek, basketbalista hrál totiž sám sebe.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BeverlyHillsCarClub.com

Tuningový speciál z Německa

Jordan má na auta vysoké nároky, a tak nepřekvapí, že si tovární model Mercedes S600 nechal na zakázku upravit od známé firmy Lorinser, která se úpravám automobilů věnuje už téměř sto let. V roce 1930 ji ve městečku Waiblingen nedaleko Stuttgartu založil dědeček dnešního majitele a rodinný podnik úspěšně funguje dodnes. Úpravy Jordanova Mercedesu jsou decentní a velmi elegantní, jde například o:

  • Protažené blatníky
  • Vyplněná chromovaná kola
  • Designovou dvojitou koncovku výfuku
iZDROJ FOTOGRAFIE: BeverlyHillsCarClub.com

Jordanův oblíbený vůz

Sportovní hvězda tráví spoustu času na cestách, kde se Jordan nechává vozit cizími vozy s řidičem, případně si sám auto půjčuje. I přesto má tento Mercedes, vyrobený v roce 1996, najeto více než 250 tisíc kilometrů, což jen dokazuje, jak často jej slavný basketbalista využíval. A není divu, interiér je maximálně pohodlný s kompletně elektrickou výbavou, koženými sedadly a dřevěným obložením. Poněkud úsměvně dnes působí zabudovaný telefon, který byl v době pořízení vozu známkou luxusu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BeverlyHillsCarClub.com

Veřejná online aukce

Vzhledem k tomu, že Spojené státy se stále ještě potýkají s nástupem koronaviru, se prodejní aukce pořádá online. Zúčastnit se jí může každý, tedy i vy. Jen asi budete muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy. A pokud se vám ovšem podaří vůz vydražit, budete si muset zajistit jeho vyzvednutí v Beverly Hills v Kalifornii. A měli byste počítat s tím, že doprava auta do České republiky rozhodně nebude levná záležitost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45