Takovou krádež auta ještě nikdo neviděl: Jak na to vůbec přišli? Policie zveřejnila video jejich pekelné taktiky

Některé „finty“ zlodějů jsou natolik jednoduché, že jenom potvrzují domněnky o mrzkém intelektu zástupců této „profese“. Některé jsou však jednoduché a k tomu ještě efektivní. Tohle si nenechte ujít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Dodge
i Zdroj fotografie: Dodge
i Zdroj fotografie: Dodge
i Zdroj fotografie: Dodge
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Dodge Challenger Hellcat je rozhodně prima auto. „Muscle car“ v té nejryzejší podobě, věčně nasupený, věčně zamračený, extra výkonný. A k tomu všemu ještě relativně dostupný. Pochopitelně, relativně, není to Fiesta nebo Dacia Sandero. Snad proto se stává oblíbený „objektem touhy“ různých zlodějských a chmatáckých partiček, specializující se na auta „z druhé ruky“ s extra výhodnou cenovkou. Nebo na díly z nich, opět zn. výhodně. A občas mají opravdu kreativní metody, jak k tomu Hellcatu přijít, jako třeba zloději v našem článku.

Čísla hovoří za vše

Nejdříve se ale podívejme na Challenger jako takový. K jeho popisu stačí několik čísel, k nimž už pak není v zásadě třeba nic dodávat. Pojďme na to. První číslo: 717. Koní. Druhé číslo: 881. Newtonmetrů, při 4000 otáčkách. Jen z kombinace těchto dvou je patrné, že další číslo – 330 nebude nic jiného, než maximální rychlost. Souhlasí. Jinými slovy, jsme v „revíru“ nejlepších Ferrari nebo Porsche, a pořád se bavíme o sedanu, kterým, když si vaše pravá noha dá opravdu velký pozor, můžete odvézt svoje rodiče i se psem na romantický výlet na hrad Zvíkov.

iZdroj fotografie: Dodge

Pravda, neměli byste je vysazovat přímo před hradním nádvořím, plným dychtivých turistů. Nastartování a odjezd totiž spolehlivě přeruší jakýkoli výklad o vlivu Přemyslovců na vznik a vývoj hradu. Jakmile nastartujete, všichni turisté unisono otočí hlavu vaším směrem v domnění, že na nádvoří právě přistává vrtulník, případně vzlétá F16tka na okružní let kolem. Kompresorem sycený motor umí speciálně ve vyšších otáčkách vydávat zvuky, za něž by se nemusela stydět ani prostějovská letka v plném nasazení.

Zážitky jako v letadle, pozor na přistání

A jízda je pak létání podobná úplně stejně, není to ovšem pro nezkušené piloty, speciálně s vypnutými stabilizačními systémy. Přistání pak mohou být velmi rychlá a velmi tvrdá. Suma sumárum jde ale opravdu o mimořádný stroj, generátor zábavy a řidičských zážitků. Proto není s podivem, že volně zaparkovaný ponouká některé existence k tomu, aby na něj přestali šetřit a rovnou si jej vzali. Chápejte – šetřit je nemoderní. Chápeme. A partička z našeho videa na to šla opravdu důvtipně.

iZdroj fotografie: Dodge

Jak je z videa patrné, přijeli také v Dodge – styl zkrátka držíme za každé situace. Chvíli se pokoušeli dostat dovnitř aspoň trochu inteligentně, nicméně nakonec to vzdali a hrubá síla zvítězila. Rozbitým okénkem se jeden z výtečníků vsoukal dovnitř, a protože při stisknutí tlačítka start/stop a použití síly jde u Dodge s volantem pohybovat, nebránilo nic jízdě. Nebudeme se ale namáhat s nějakými lany a podobnými nesmysly, odtlačíme jedním Dodgem druhého Dodge! Jak si usmysleli, tak učinili. Jak z videa sami vidíte, nedalo jim to ani tolik práce. Primitivní, ale účinné. Co říkáte?

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Jak byste trestali poničení a krádež auta?

Zdroj: CarScoops
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články