Řidič na D1 uháněl s větrem o závod rychlostí 242 km/h. Policisty dostal do kolen svou výmluvou

Policisté musí řešit téměř každý den stovky přestupků na silnicích, takže není překvapením, že je mnohdy potkají vtipné výmluvy. Tento řidič to však přehnal.

i Zdroj fotografie: CarBone / Creative Commons / CC BY
                   

Každý z nás se již pravděpodobně ocitl v situaci, kdy musel něco vysvětlovat policistům. Ať už to byl nějaký přestupek nebo chybějící výbava, vždy jste se pravděpodobně snažili co nejvíce přesvědčit daného člověka, aby vám věřil a pokutu vám odpustil. Tento slovenský řidič ovšem pobavil strážce zákona natolik, že mu namísto odpuštění napálili nejvyšší možnou pokutu, rovných 800 eur. 

Překročení rychlosti o 112 km/h

Slovenské policisty čekal velmi zajímavý den, když kolem nich během měření rychlosti vozidel na dálnici ve směru z Žiliny na Bratislavu projel řidič vozu BMW M2 rychlostí 242 km/h. Pokud jde o takovou rychlost, končí zde veškerá sranda. Stačil by jeden špatný manévr a mohlo dojít k velmi tragické nehodě. Policisté proto na nic nečekali a okamžitě řidiče zastavili, aby jim přestupek vysvětlit. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Abyste jeli rychlostí 242 km/h, musíte k tomu mít pravděpodobně velmi solidní důvod. Policisté očekávali mnohé, ovšem čtyřiačtyřicetiletý řidič je namísto toho akorát tak pobavil. Dechová zkouška byla sice negativní, ale skutečnost, kterou obhájil tuto nebezpečnou jízdu, kdy překročil rychlostní limit o 112 km/h, byla opravdu směšná. 

Auto bylo v nepořádku

Slovenský řidič se s policisty nijak nedohadoval, jednoduše jim řekl, že se mu během jízdy po dálnici na autě něco nezdálo, a tak chtěl rychlou jízdou přijít na to, kde se skrývá daný problém. Dodal, že si myslel, že by tím mohl ulehčit práci zaměstnanců v servisu, takže vlastně udělal dobrý skutek. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ať už si řidič myslel co si myslel, policisté mu jeho výmluvu bohužel neuznali. Naopak se po skrytých úšklebcích rozhodli, že mu napálí nejvyšší možnou blokovou pokutu – rovných 800 eur (v přepočtu okolo 20 tisíc korun). Podle informací řidiči nebyl odebrán řidičský průkaz a navíc prý u sebe neměl ani hotovost. 

Co jste s policisty museli řešit vy? 

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45