Zemřeli ve zlomku sekundy. Čelní srážka dvou motorkářů skončila výbuchem a obrovským neštěstím

Chvilka nepozornosti a rychlá jízda byly hlavními faktory, které vedly k dopravní nehodě s tragickými následky. Srážka dvou motocyklistů skončila smrtí obou řidičů.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Video by mělo být varováním pro všechny, kteří chtějí zažít vzrušení na jednostopém vozidle a v plné rychlosti riskují nejen svůj život, ale ohrožují také další účastníky provozu. Nehoda, ze které mrazí, by se měla stát odstrašujícím případem pro všechny, kteří na silnicích potřebují adrenalin. Dva motocyklisté zahynuli za okolností, které se mohou stát vážným problémem i na veřejných ulicích.

Na silnicích nejste sami a během sekundy nestihnete reagovat

Nehoda skončila tragicky. Video ukazuje, jaké situace mohou nastat, pokud se nedodržují pravidla silničního provozu. Stačí nepozornost jednoho řidiče a neštěstí je na světě. Tato nehoda se stala na ostrově Man. Došlo při ní ke srážce dvou motocyklistů. Náraz byl tak silný, že oba motocykly doslova explodovaly. Na místě oba dva řidiči zemřeli, 22letý Lewis Clark a 53letý Christian Berkhan neměli šanci přežít.

iZdroj fotografie: Unsplash
Ilustrační fotografie

Jak je na videu dobře vidět, ani jeden z nich neměl dostatek času na situaci reagovat. Podle policie i soudu byla hlavní příčinou tragédie nedostatečná opatrnost a taky nepřiměřená rychlost. Berkhan řídil motocykl značky Ducati, ale nepodařilo se mu vjet do správného pruhu po předjetí jiného motocyklisty. Bohužel ale právě kvůli tomu došlo k čelní srážce s Yamahou, kterou řídil mladý muž.

Nehodu zavinil starší muž, který byl neopatrný

Rychlejší jízda společně s krátkou nepozorností vedla k nehodě, při níž zemřeli dva lidé. Motocykl mladého účastníka provozu byl v době nehody na pravé straně silnici a jako pachatel byl označen německý občan Berkhan. V písemném svědectví jeden ze svědků uvedl, že se po nárazu objevila „ohnivá koule“, ve vzduchu vznikl ohnivý oblouk, všude kolem byly plameny a samotný svědek byl z celé situace v šoku.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ilustrační fotografie

Podle svědků ale řidiči nejeli nepřiměřeně rychle a podmínky na silnici byly také velmi dobré. Příčinou nehody tedy musela být chvilková nepozornost, i když z videa je dobře vidět, že ani rychlost nebyla předpisová. Každý musí ohodnotit své schopnosti, a vědět, jestli zvládne řídit stroj ve vyšší rychlosti a správně reagovat na vzniklé situace. Při této nehodě bohužel neměl šanci ani jeden z řidičů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články