Dvojice řidičů projela křižovatku na červenou přímo před očima policistů. Jejich reakci nikdo nechápe

Polské silnice neustále brázdí nezanedbatelný počet velmi nezodpovědných řidičů. Jejich ochota porušovat dopravní předpisy za každých okolností už je známá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jízda na červenou nemusí být takový problém v případě, že policejní složky dovedou rychle, adekvátně a přesně zareagovat. Bohužel ne vždy tomu tak je a někteří příslušníci dotyčných orgánů svým chováním těmto pirátům silnic minimálně nahrávají. Jasně o tom svědčí nahrávka z palubní kamery jednoho řidiče, který zrovna projížděl Varšavou. Záznam se stal okamžitě virálním hitem a způsobil značné pobouření. Zaměřené ovšem hlavně na policisty.

Když je hlídka na baterky

Hlídkování policie je ve městech běžnou věcí, nebo by alespoň mělo. Jenže aby takové počínání mělo nějaký smysl, je potřeby, aby policisté také nějak reagovali na probíhající přestupky. O tom svědčí nahrávka muže z Varšavy, který natočil jasně viditelné projetí několika vozů na červenou na rušné křižovatce. Strážci zákona ovšem na tento akt nijak nereagovali, což přirozeně vyvolalo vlnu rozhořčení a pobouření.

iZdroj fotografie: Pxhere

Minutový záznam jasně ukazuje, jak policisté zcela ignorovali krajně nezodpovědné chování řidičů. Absenci jejich reakce se diví i autor záznamu a jeho spolujezdec. Uniformovaní strážníci oba řidiče bez problémů pustili a rezignovali na jakoukoli aktivitu. Kromě šoku a vlny vzteku se také mnoho uživatelů ptalo, proč k takové letargii vlastně došlo. V Polsku přitom normálně policisté nemají se zásahy proti řidičům žádné problémy.

Preventivní hlídka a povinný rozsah

Jedním z realistických scénářů, který byl později nastíněn, je tzv. preventivní povaha dotyčné policejní hlídky. Dvojice strážníků tedy nechtěla zasahovat v situaci, kdy se tento incident netýkal povinných rozsahů jejich aktivity. Ať už byla realita situace jakákoli, zcela bezmyšlenkovité chování motoristů i policie bylo naprosto šílené. Po přechodu normálně chodili lidé a hloupost řidičů se jim mohla stát každou chvíli osudnou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Obrazu policie v očích veřejnosti tento incident rozhodně neprospěje a strážci zákona jsou tak zcela sami proti sobě. Je pravda, že prosazování legislativy za některých bizarních situací může být dosti ošemetné. Jenže tento případ byl jen ignorací zcela jasného porušení předpisů, které se odehrávalo jen pár kroků od nich. Bezpečnostní složky se tak očividně střílí do vlastních nohou a likvidují si důvěryhodnost u obyvatel státu.

Jakým způsobem vás kdy šokovalo chování policie?

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články