Specialisté vybrali vozy, se kterými není problém najet opravdu hodně

                   

Od auta chceme, aby nám hodně vydrželo. A jelikož ho nemáme neustále jenom zaparkované, ale jezdíme s ním, je jeho spolehlivost určována i tím, kolik se s ním podaří najet bez toho, aby to způsobilo případné technické problémy. Pokud vybíráte vozy právě podle toho, jak dobrým držákem jsou, máme pro vás tipy odborníků na ta auta, která vydrží opravdu hodně.

Toyota Land Cruiser

Prvním modelem, který odborníci vybrali do seznamu skutečných držáků, je Toyota Land Cruiser. Více než patnáct procent těchto aut má podle záznamů na svém tachometru nájezd přes 320 000 kilometrů. To už jasně vypovídá o tom, že toto auto skutečně dokáže sloužit hodně dlouho.

i

Toyota Sequoia

Dalším vozem, který odborníci řadí mezi dobrou volbu pro toho, kdo bude opravdu hodně a často jezdit, je Toyota Sequoia. Tady statistiky ukazují, že celých 9 procent vozidel má na tachometru hodnotu přes 320 tisíc najetých kilometrů. To je nájezd, který by řada jiných aut mohla jenom závidět.

i

Ford Explorer

Nejsou to jenom Toyoty, které ukazují svou spolehlivost. Podívejme se také na Ford Explorer, který podle odborníků do seznamu skutečných držáků právem patří. To proto, že daný kilometrový nájezd má přes 5 procent vozů, které jsou u svých majitelů. I to je celkem dobrá zpráva pro toho, kdo nad tímto autem uvažuje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Nezklamou i další vozy

Nutno říci, že je i řada dalších vozidel, které v tomto směru určitě nezklamou a které odborníci vybrali jako tip pro toho, kdo chce, aby auto skutečně něco vydrželo. Těsně pod pěti procenty se nachází třeba Chevrolet Suburban. Také nezapomeňme na model Toyota Highlander, kde má zmíněný vysoký nájezd více než 4 procenta těchto vozů.

Pravidelný servis je základ

Je nutno dodat, že aby auto zvládlo i velký kilometrový nájezd, je třeba, aby bylo kvalitní, odolné a motor měl spolehlivou konstrukci. Dále však hraje roli i pravidelný servis, spojený s péčí o auto. Základem jsou například pravidelné výměny oleje, což je v prodloužení životnosti každého vozu naprostým základem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování
adbz.cz
adbz.cz
Skvrny od oleje a paliva je potřeba odstranit co nejdřív. Dají se vyčistit i bez námahy