Spolehlivé ojetiny, u kterých stačí jenom tankovat palivo a jezdit

                   

Koupit ojetinu může být riskantní. Jak pro fígle prodejců, tak i proto, že ne všechny vozy se ukážou postupem času jako dobrá volba. Jaká auta jsou vhodnou volbou z hlediska spolehlivosti, kde vás za ideálních podmínek čeká jenom tankování a ježdění, nikoliv návštěvy servisu a opravy? Vybrali jsme vhodné kandidáty.

Škoda Octavia

Čím jiným začít, než vyhlášenou Škodou Octavia. Autem, které je nejenom praktické, ale je také spolehlivé. Zvláště v podobě první generace, která už je sice v dnešní době starší, ale stále splňující potřeby mnoha lidí. Snad jediným možným negativem tohoto vozu je to, že na trhu s ojetinami za ni dáme stále více, než u jiných, stářím i parametrově srovnatelných aut.

Dacia Logan

Mnohými vysmívaná značka se těší velké popularitě nejenom pro svou cenu, ale i pro svou spolehlivost. Dacia Logan první generace je toho důkazem. Auto už jako nové je celkem levné, což se pozitivně odráží i na cenách ojetin. Kladem vozu je určitě i jednoduchost, což vede k tomu, že se zde nemá zase až co pokazit. Navíc zaujme i praktičnost, v podobě 510 litrů zavazadlového prostoru. Ve verzi combi dokonce 700 l.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Škoda Fabia

Vraťme se znovu k mladoboleslavské automobilce, tentokrát k vozu Škoda Fabia. V případě druhé generace zaujme auto jak svou poměrně slušnou cenou, tak i svou kvalitou. Ani tady není třeba mít velké obavy z toho, že bychom s vozem trávili čas v servisech. Zvláště, když při výběru půjdete na jistotu i v případě motorů, a zvolíte buď benzinový motor 1,4 16V, nebo 1,6 8V. To by měla být volba, která dlouhodobě jistě nezklame.

Mazda 323

Vozy Mazda vždy skvěle vypadaly. A to platí již o celkem starším modelu, označeným jako Mazda 323. Toto auto zaujalo nejenom svým vzhledem, ale teď, po mnoha letech potvrzuje také svou odolnost a také spolehlivost. Drobným negativem tu může být jak čas od času se objevující koroze na karoserii, tak to, že výběr těchto japonských aut v bazarech není až tak velký. A najít doporučovanou variantu s motorem 1,3 nebo 1,5 nemusí být úplně jednoduché. Celkový nedostatek se poté může negativně projevit i na dostupnosti náhradních dílů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná