Ukrajinec srazil českého motorkáře a ujel. Nahrávka incidentu se dostala ven

Způsobit dopravní nehodu se dá celkem snadno. Pokud přitom pošleme „k zemi“ motorkáře, bývá to nepříjemné. Ale pokud ještě ujedeme, je to neomluvitelné.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská
                   

Dnes tu máme jedno docela smutné video, smutné ze všech stran. Díky kanálu Plzeňská Jehlárenská vám můžeme přinášet nejčerstvější zážitky a situace z našich silnic, a že to občas není nic k popukání, bude asi zřejmé. Že se ale budeme dívat na motorkáře, jak leží přimáčknutý pod motorkou, a kolem budou jezdit auta, je popravdě silná káva i na mne, co jsem těch videí už pár viděl. 250 kilo („mrtvé“) váhy na noze nebo kotníku? A nikoho to nezajímá? Smutné. Každopádně pojďme se na to podívat společně.

Člověk s tříštivou zlomeninou se sám opravdu nezvedne

Úvodem standardní situace, auto s kamerou z výhledu přijíždí na kruhový objezd, kde leží motocykl, resp. leží motocykl na svém řidiči. Chápu, někdy se nedá spadnout „optimálně“ a to, co předvádí na enduru Daniel Craig alias James Bond v bondovce „Spectre“, je opravdu velmi dobrá filmařina. Filmařina. V reálném životě, když vás těch 200 a více kilogramů (z videa není patrný typ stroje, ale od pohledu je velký a robustní, skútr pro gymnazistku to opravdu není) zavalí, a ještě vám zlomí nohu, neuděláte opravdu nic.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská

Naprosto nic. Řidič, který v „našem“ voze s kamerou vyběhl, zjistil obratem situaci, vytáčí záchranku a policii a pokouší se s motorkou pohnout. V jednom to jde opravdu špatně, zejména když vám pod ní úpí člověk. A kolem jezdí a jezdí auta… Fascinuje mne, jak ani to první, druhé nebo třetí nezastavilo, jen pomalu projelo kolem a odjelo v dáli. Co byste udělali vy? Snad když vidím, že na někom leží mašina jak z Dakaru a kolem běhá JEDEN člověk, tak okamžitě brzdím, někam to rozumně postavím, cvaknu výstražné blinkry a jdu mu pomoct?

„Už tam někdo je, já už pomáhat nemusím“

Nebo? Budu čekat, že se to nějak samo zvedne? A argumentovat tím, že jsem viděl, „že už tam někdo je“? Ano, je, ale očividně to zvedání v jednom člověku nezvládal. Nejezdí kolem samí Strongmani, co odtáhnou kamion i s jogurty do svahu. Nevím, jestli je to tak složitá myšlenková konstrukce, ale přijde mi, že by nemusela. Pokud mi takto elementární věci nedocházejí, možná by nebyl od věci nějaký kurs, kde mi to všechno ukážou a vysvětlí. Abych to věděl propříště.

Závěr: Jak se můžeme dočíst i z titulku ve videu, chudák motorkář incident odnesl tříštivou zlomeninou. Pevně věřím, že kamerových záznamů z toho místa bude víc a policii se podaří ujížděče od nehody dohledat. A citelně mu to „osolí“. Ujetí od nehody je trestný čin a bývá postihován poměrně nekompromisně. Zcela oprávněně. A na nás všech ostatních je, abychom zvýšili vzájemnou toleranci na silnicích. Jaro je už konečně opravdu v plném proudu a i ti, co jim pořád byla zima, tu „mašinu“ poprvé vytáhli. Dávejme na sebe navzájem pozor. Jak vidíte situaci ve videu vašima očima? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Pomohli byste, pokud byste se naskytli u takovéto nehody?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové