Staromódní, avšak účinné metody, jak odstranit škrábance z předního skla - AutoŽivě

Staromódní, avšak účinné metody, jak odstranit škrábance z předního skla

Po letech ježdění se mohou na voze objevit škrábance třeba od kamínků. A k odstranění těch z čelního skla lze využít starých, avšak prověřených způsobů.
i Zdroj fotografie: Depositphotos

I když existuje spousta sofistikovaných návodů, jsou někdy nejúčinnější právě ty nejobyčejnější metody. S většinou přitom přichází sami motoristé a některé lze aplikovat také při „opravě“ kosmetických vad karoserie. Použít lze běžně dostupné věci z domácnosti jako zubní pastu nebo hořčici, i když se to může zdát na první pohled nereálné. Zkušenosti řidičů však hovoří jasně, stejně jako ušetřená cesta do servisu i peníze.
Škrábance ze skla vyčistíte zubní pastou

Jedná se o vcelku rozšířený trik, který poslouží k odstranění většiny povrchových, resp. vlásečnicových škrábanců z čelního skla automobilu. Dané místo je nejdříve nutné dobře umýt a nechat uschnout (nevysoušejte ho hadrem), a na něj můžete nanést zubní pastu a jemně ji krouživými pohyby roztírat. Takto postupujte asi půl minuty, než sklo přetřete navlhčeným hadrem a nakonec vysušíte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obroušení čelního skla pomocí jedlé sody

V domácnosti nachází jedlá soda mnoho využití, a jemné škrábance ze skla dokáže odstranit jakbysmet. Nejdříve je nutné dané místo pořádně umýt a nechat uschnout, a mezi tím smíchat stejný díl jedlé sody a vody v misce / skleničce (od obojího asi jedna polévková lžíce). Roztok rozmíchejte, namočte v něm hadřík a krouživými pohyby roztírejte v zasaženém místě. Po asi 30 vteřinách stačí místo otřít vlhčeným hadříkem a dosušit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

K odstranění škrábanců hořčicí a octem

I když je to neobvyklé, někteří domácí opraváři tento způsob používají pravidelně. Smícháním octa a hořčičného prášku vznikne jemná pasta, jíž stačí pomocí hadříku nebo houbičky nanést na poškrábanou část čelního skla a krouživými pohyby ji roztírat. Postup je prakticky stále stejný, takže nakonec místo otřete vlhčeným, a následně suchým hadříkem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Leštící pasta k odstranění škrábanců ze skla

V některých obchodech nebo na internetu jdou koupit i speciální leštící pasty s abrazivní složkou. Ze všech zmíněných možností by měly být nejúčinnější, nejedná se však o „domácí produkt“. Aplikace je nicméně velmi podobná, a tak stačí místo nejdříve umýt, leštící pastu nanést, a poté otřít a usušit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

130 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1213 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů