Staromódní, avšak účinné metody, jak odstranit škrábance z předního skla

Po letech ježdění se mohou na voze objevit škrábance třeba od kamínků. A k odstranění těch z čelního skla lze využít starých, avšak prověřených způsobů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když existuje spousta sofistikovaných návodů, jsou někdy nejúčinnější právě ty nejobyčejnější metody. S většinou přitom přichází sami motoristé a některé lze aplikovat také při „opravě“ kosmetických vad karoserie. Použít lze běžně dostupné věci z domácnosti jako zubní pastu nebo hořčici, i když se to může zdát na první pohled nereálné. Zkušenosti řidičů však hovoří jasně, stejně jako ušetřená cesta do servisu i peníze.

Škrábance ze skla vyčistíte zubní pastou

Jedná se o vcelku rozšířený trik, který poslouží k odstranění většiny povrchových, resp. vlásečnicových škrábanců z čelního skla automobilu. Dané místo je nejdříve nutné dobře umýt a nechat uschnout (nevysoušejte ho hadrem), a na něj můžete nanést zubní pastu a jemně ji krouživými pohyby roztírat. Takto postupujte asi půl minuty, než sklo přetřete navlhčeným hadrem a nakonec vysušíte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obroušení čelního skla pomocí jedlé sody

V domácnosti nachází jedlá soda mnoho využití, a jemné škrábance ze skla dokáže odstranit jakbysmet. Nejdříve je nutné dané místo pořádně umýt a nechat uschnout, a mezi tím smíchat stejný díl jedlé sody a vody v misce / skleničce (od obojího asi jedna polévková lžíce). Roztok rozmíchejte, namočte v něm hadřík a krouživými pohyby roztírejte v zasaženém místě. Po asi 30 vteřinách stačí místo otřít vlhčeným hadříkem a dosušit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

K odstranění škrábanců hořčicí a octem

I když je to neobvyklé, někteří domácí opraváři tento způsob používají pravidelně. Smícháním octa a hořčičného prášku vznikne jemná pasta, jíž stačí pomocí hadříku nebo houbičky nanést na poškrábanou část čelního skla a krouživými pohyby ji roztírat. Postup je prakticky stále stejný, takže nakonec místo otřete vlhčeným, a následně suchým hadříkem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Leštící pasta k odstranění škrábanců ze skla

V některých obchodech nebo na internetu jdou koupit i speciální leštící pasty s abrazivní složkou. Ze všech zmíněných možností by měly být nejúčinnější, nejedná se však o „domácí produkt“. Aplikace je nicméně velmi podobná, a tak stačí místo nejdříve umýt, leštící pastu nanést, a poté otřít a usušit.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články