Starší řidič způsobil nebezpečnou nehodu, protože si nevšiml stojícího auta. Vše zaznamenala kamera

Na polské silnici došlo na konci srpna k velmi nebezpečnému incidentu, který zavinil starší muž. Naštěstí však nikdo nebyl vážně zraněn.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na polské silnici S3 směrem na Legnici došlo v neděli (29. srpna) k velmi nebezpečnému incidentu. Asi 65letý muž zde jel v krajním jízdním pruhu, a když se jej rozhodl změnit, narazil do stojícího vozidla. V důsledku nehody se stříbrný vůz, ve kterém byli čtyři lidé, převrátil. Naštěstí sice nebyl nikdo vážně zraněn, ale obě vozidla jsou nyní vhodná pouze k sešrotování. Podívejte se tak níže na video, které tragickou událost zachycuje. 

Nedbalý řidič byl starší jedinec

Autor videa zdůrazňuje, že nedbalý řidič mercedesu byl starší jedinec a měl by být poslán na vyšetření, aby se určilo, zda by se měl vrátit za volant. Podle údajů Evropské komise je úmrtnost řidičů starších 75 let až pětkrát vyšší než průměr všech ostatních řidičů. Navíc zranění, která tito starší lidé utrpí, jsou obvykle dvakrát nebezpečnější pro jejich zdraví a mnohdy dokonce i pro jejich život.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle autora videa by všichni řidiči starší 65 let měli být každý rok kontrolováni (zejména jejich reflexy a zrak), aby se vyloučily podobné případy jako je ten, který můžete vidět na videu. Starší řidiči přitom však nejsou tak nebezpeční, jak si lidé doposud mysleli. Jeden výzkum toto tvrzení dostatečně vysvětluje.

Starší řidiči ve skutečnosti tak nebezpeční nejsou

Podle statistik jsou starší řidiči na silnicích méně nebezpeční než ti nejmladší. Z 26 534 dopravních nehod zaviněných řidiči v sousedním Polsku v roce 2019 jich až 18,5 % nezavinili senioři, ale mladí řidiči ve věku 18-24 let„Až 37,6 % nehod zaviněných těmito mladými řidiči bylo způsobeno nepřizpůsobením rychlosti dopravním podmínkám, tedy jednoduše rychlou a nedbalou jízdou,“ uvádí zpráva tamního dopravního ministerstva. 

Zdroj: Zdrogi

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články