Starší řidička si vynutila na semaforech přednost a způsobila kolizi. Kolemjedoucí cyklista o vlásek unikl smrti

Dáma trvala na přednosti a její způsob řízení vedl k dopravní nehodě. Cyklistu účastného události zachránil majáček.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nedostatek adekvátního soustředění za volantem může vést k vážným dopravním nehodám, i když někdy je způsobí i drobounká chybička. To zjistila i řidička ve věku 59 let, která si vynutila přednost, která ovšem vedla ke kolizi s řidičem Opelu. Nehoda ho taky mohla velmi vážně zranit. Život cyklisty, který se k tomu také přimotal, zachránil majáček, protože jedno špatné rozhodnutí mohlo vést ke skutečné tragédii.

Druhý nejhorší přestupem a zdroj nehod

Faktory způsobující dopravní nehody jsou nejrůznějšího druhu. Na prvním místě těchto důvodů kraluje prakticky neotřesitelně překročení rychlostního limitu na konkrétní komunikaci. Hned v závěsu je to nedání přednosti. Jen v roce 2019 bylo přímo tímhle chybným postupem způsobeno 7 252 dopravních nehod, nezřídka s vážnými následky na majetku i zdraví. Podobný incident tohoto typu se stal o loni v Elku.

Řidička vozu Suzuki ve věku 59 let si vynutila přednost a srazila se následně s jedoucím Opelem, jehož řidič jel normálně na zelenou, tedy naprosto správně. Síla nárazu byla přitom tak masivní, že japonský vůz srazil kromě zmíněného vozu ještě signalizující semafor. Těsně za ním byl cyklista nevědomý si situace, který doslova a do písmene ošidil osud. Skočil totiž na poslední chvíli ze svého kola, čímž se vyhnul nárazu, který by ho jinak stál nejspíš život.

Jeden skok jako záchrana od dvou hrozeb

Kromě toho ho včasný skok z jízdního kola uchránil i před padajícím sloupem semaforu. Tento padající sloup navíc pohltil většinu nárazu ze srážky obou vozů, čímž také uchránil tohoto cyklistu před dalším případným zraněním a zafungoval jako jakýsi nárazník. Ve výsledku tak během této děsivé kolize nebyl nikdo nijak vážně zraněn. Řidička Suzuki dostala pokutu a záznam do karty řidiče, což si, doufejme, bude ještě nějakou dobu pamatovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skutečně tragické vyústění bylo skutečně jen otázkou centimetrů a není divu, že polská policie se k lidem porušujícím dopravní předpisy chová nanejvýš tvrdě. Ačkoli se to nezdá na první pohled, příslušníci mohou i za takový přestupek velmi snadno na místě zabavit papíry. Na tomto případu je vidět, že hlavní úlohou dopravních pravidel je vzájemná předvídatelnost chování dovolující vzájemnou koordinaci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články