Starý kontejner ukrýval legendární auto v ceně přinejmenším 11 milionů korun

                   

Staré stodoly, staré garáže a další objekty mohou ukrývat zajímavé a unikátní vozy, na které majitel a jeho bližní již zapomněli a po desítkách let dojde k jejich nálezu. A k něčemu podobnému došlo ve spojených státech, kdy byl objeven starý plechový kontejner, ve kterém se ukrývalo něco, co nikdo nečekal. Unikátní auto ohromné hodnoty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Barn Finds

Jaký poklad se v kontejneru skrýval?

Tím vozem, který byl objeven, byl Plymouth Barracuda z roku 1971. Legendární vůz, který vyniká nejenom svým vzhledem, ale i svými parametry. Vzhledem k tomu že se o něho dlouho nikdo nestaral, nebyl v úplně dokonalém technickém stavu, ale zároveň nejde o nic, co by se nedalo vyřešit restaurováním. Plymouth Barracuda z roku 1971 byl v kontejneru 35 let, a tato doba se podepsala hlavně na několika rezivějících částech. I tak ale vypadá stále skvostně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Barn Finds

Půjde do aukce

Co bude s daným vozem dále? Pochopitelně zamíří do aukce. Její vítěz se tak bude moci pyšnit unikátním kouskem ve své sbírce. Bude za něho však muset zaplatit i nemalou sumu, jelikož konečná cena, za kterou by mohl být Plymouth Barracuda prodán, se odhaduje na částku v rozmezí 500 – 700 tisíc amerických dolarů. Už to celkem jasně vypovídá o unikátnosti daného vozu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Barn Finds

Co by měl znát budoucí kupec?

Známe 35letou historii tohoto vozu, známe v jakém je stavu, ale co zatím nezaznělo, to jsou jeho parametry. Sem patří velmi malý počet ujetých parametrů, nebo velmi zajímavý motor pod kapotou. Použita je motorizace V8 o objemu 7,2 litrů. Ten dokáže nabídnout výkon 385 koní. Vůz, kterého bylo vyrobeno jenom 17 kopií, tak dokázal po sešlápnutí plynu zrychlit z nuly na stovku za 6,2 sekundy. Na čtvrt míle dokázal zrychlit za 13,7 sekundy. A jeho maximálka? Dosáhnout rychlosti přes 200 kilometrů v hodině nebylo pro toto auto jakýkoliv problém. Toto všechno jenom potvrzuje unikátnost auta, které však přece jenom něco stojí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Barn Finds
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články