Stejná auta, jiné motorizace. Jak se liší trh v Evropě a v USA

                   

Že jsou některé modely cíleny pouze na určitou oblast a v jiných se neprodávají, to není až tak nic výjimečné. Je ale i řada modelů, které jsou globální. To znamená, že se mohou prodávat zároveň v Evropě, Asii, nebo třeba i v Americe. My jsme se podívali na to, jaké modely se prodávají v Evropě a USA a jak se liší. Rozdíl v motorizacích je až propastný. A kdo je na tom lépe? My rozhodně ne.

Toyota

Známá japonská automobilka prodává své vozy po celém světě. Mezi stěžejní vozy v nabídce patří modely Corolla a C-HR. Pokud je chcete pořídit v Evropě, tak například s motorem 1,2 o výkonu 116 koní. A na co se mohou těšit zákazníci ve spojených státech? Na dvoulitrovou motorizaci s výkonem 144 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hyundai

Zde jsou základem nabídky modely Kona a také i30, který je v zahraničí veden jako model Elantra. Zatímco v Evropě je můžete pořídit s litrovým tříválcem o výkonu 120 koní, tak ve Spojených státech amerických není problém sáhnout třeba po dvoulitrovém benzinovém motoru s výkonem 161 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kia

Nejenom korejský Hyundai, ale také Kia dokáže dělat poměrně výrazné rozdíly v tom, co je pro Evropu a co je pro USA. Modely Sportage a Sorento si lze pořídit s motorizací o objemu 1,6 litru, s výkonem 132 koní. Není to nic špatného, ale v USA je k dispozici třeba i motorizace o objemu 2,4 litru s výkonem slušných 181 koní. Nebo v případě Sportage dokonce 3,3 V6 s výkonem 290 koní.

Nissan

I ten má některé modely určené jak pro Evropu, tak i pro Spojené státy. A také se liší tím, v jakých motorizacích jsou k dispozici. Velkou popularitu mají v Evropě modely Qashqai a X-Trail, které za oceánem najdete pod označením Rogue Sport a Rogue. Liší se nejenom názvem, ale i motorizací. U Qashqai je u nás v základu motor 1,3 litru s výkonem až 160 koní. To v USA lze pořídit dvoulitr o výkonu 141 koní. U X-Trail to je dokonce 2,5 litrový motor s výkonem 170 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ford

Nabídka Fordu je u nás jasně spojena s úspornými motory. Například populární Mondeo si lze pořídit už s litrovým motorem Ecoboost, který nabídne výkon 125 koní. Něco podobného by v USA patrně nikdy neuspělo, jelikož zde se startuje na výkonu 177 koní. Zajímavý může být také crossover Ecosport, který nabídne v USA třeba i dvoulitr s výkonem 143 koní.

Jeep

I když bychom u této značky očekávaly motory s vyšším objemem, není tomu tak. A tak se musíme spokojit třeba i s pouhou litrovou motorizací. Když se podíváme na nabídku v USA, tak zde není problém pořídit i Jeep Renegade s objemem motoru 2,4 litrů a s výkonem 180 koní. To je rozdíl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání