Stejná auta, jiné motorizace. Jak se liší trh v Evropě a v USA

                   

Že jsou některé modely cíleny pouze na určitou oblast a v jiných se neprodávají, to není až tak nic výjimečné. Je ale i řada modelů, které jsou globální. To znamená, že se mohou prodávat zároveň v Evropě, Asii, nebo třeba i v Americe. My jsme se podívali na to, jaké modely se prodávají v Evropě a USA a jak se liší. Rozdíl v motorizacích je až propastný. A kdo je na tom lépe? My rozhodně ne.

Toyota

Známá japonská automobilka prodává své vozy po celém světě. Mezi stěžejní vozy v nabídce patří modely Corolla a C-HR. Pokud je chcete pořídit v Evropě, tak například s motorem 1,2 o výkonu 116 koní. A na co se mohou těšit zákazníci ve spojených státech? Na dvoulitrovou motorizaci s výkonem 144 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hyundai

Zde jsou základem nabídky modely Kona a také i30, který je v zahraničí veden jako model Elantra. Zatímco v Evropě je můžete pořídit s litrovým tříválcem o výkonu 120 koní, tak ve Spojených státech amerických není problém sáhnout třeba po dvoulitrovém benzinovém motoru s výkonem 161 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kia

Nejenom korejský Hyundai, ale také Kia dokáže dělat poměrně výrazné rozdíly v tom, co je pro Evropu a co je pro USA. Modely Sportage a Sorento si lze pořídit s motorizací o objemu 1,6 litru, s výkonem 132 koní. Není to nic špatného, ale v USA je k dispozici třeba i motorizace o objemu 2,4 litru s výkonem slušných 181 koní. Nebo v případě Sportage dokonce 3,3 V6 s výkonem 290 koní.

Nissan

I ten má některé modely určené jak pro Evropu, tak i pro Spojené státy. A také se liší tím, v jakých motorizacích jsou k dispozici. Velkou popularitu mají v Evropě modely Qashqai a X-Trail, které za oceánem najdete pod označením Rogue Sport a Rogue. Liší se nejenom názvem, ale i motorizací. U Qashqai je u nás v základu motor 1,3 litru s výkonem až 160 koní. To v USA lze pořídit dvoulitr o výkonu 141 koní. U X-Trail to je dokonce 2,5 litrový motor s výkonem 170 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ford

Nabídka Fordu je u nás jasně spojena s úspornými motory. Například populární Mondeo si lze pořídit už s litrovým motorem Ecoboost, který nabídne výkon 125 koní. Něco podobného by v USA patrně nikdy neuspělo, jelikož zde se startuje na výkonu 177 koní. Zajímavý může být také crossover Ecosport, který nabídne v USA třeba i dvoulitr s výkonem 143 koní.

Jeep

I když bychom u této značky očekávaly motory s vyšším objemem, není tomu tak. A tak se musíme spokojit třeba i s pouhou litrovou motorizací. Když se podíváme na nabídku v USA, tak zde není problém pořídit i Jeep Renegade s objemem motoru 2,4 litrů a s výkonem 180 koní. To je rozdíl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články