Stěrače nemusíte měnit po pár týdnech. Životnost prodlouží jednoduché triky

                   

Stěrače jsou často podceňovaná součást vozů. Přitom mají velký vliv na bezpečnost. Pokud nefungují, jak mají, snižuje to viditelnost a tak i možná rizika. Proto je třeba myslet na to, aby stěrače vždy fungovaly, jak měly. Pokud vám připadá, že je měníte více než je zdrávo, je to mnohdy nejenom tím, že jezdíte hodně a často, ale i tím, že se o ně nestaráte. Jejich životnost totiž mohou prodloužit jednoduché triky.

Použijte brzdovou kapalinu

Tento postup možná může znít velmi zvláštně, ale pravdou je, že funguje. A to velmi dobře. Radíme v něm na vaše stěrače použít brzdovou kapalinu. Tu naneste na měkký čistý hadřík a tím následně důkladně ošetřete gumičky vašich stěračů. Díky tomu lze výrazně prodloužit jejich životnost a zajistit, že budou fungovat, jak mají i dlouho bez výměny. Po aplikaci brzdové kapaliny ji nechte chvíli působit a potom gumičky očistěte čistým hadříkem.

Zkuste roztok soli

Druhou metodou, jak se dá prodloužit životnost stěračů, je solný roztok. Jednoduše rozmíchejte ve sklenici vody lžičku soli a následně do tekutiny namočte hadřík a jím následně otřete své stěrače. Tedy gumičky. Pomůžete tím odstranit nečistoty a prodloužíte životnost. Potom otřete ještě hadříkem namočeným v čisté vodě a máte hotovo. Tento postup opakujte pravidelně a uvidíte, že to vašim stěračům dokáže prospět.

Vyměňte pružinu

To, že vám stěrače nefungují, jak mají, může být dáno také tím, že jejich pružina už má svou životnost za sebou. Proto nedostatečně tlačí na vaše sklo a tak i špatně stírají. I tady je postup celkem jednoduchý, jelikož není problém za pár korun koupit novou pružinu, tu vyměnit a máte jistotu, že vše bude bez dalších nákladů bez problémů fungovat opět velmi dlouho. I tento trik patří k těm, na které se často zapomíná, jelikož řada lidí raději koupí nový stěrač, i když to není úplně ekonomické řešení.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články