Řidič udělal na dálnici myšku a srazil motorkáře. Ten vylétl do výšky několika metrů, kamera na helmě vše natočila

Bezohledný řidič se rozhodl přejet do levého pruhu, aniž by se podíval do zpětných zrcátek. Kvůli tomu vznikla dopravní nehoda, při které jeden motorkář tvrdě narazil.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na silnici vzniká každým dnem velké množství dopravních nehod. Některé z nich jsou způsobené nepříznivým počasím, špatným technickým stavem vozidla a také bezohledností některých řidičů. Velkou část má na vině také nepozornost šoférů, kdy se například jen špatně rozhlédnou na křižovatce a neštěstí je na světě. Nehoda se stala i motorkáři, který si jel poklidně v levém pruhu na dálnici a do cesty mu nečekaně vjelo vozidlo.

Řidič vozidla přehlédl motorkáře

Na americké dálnici projede každým dnem velké množství motorových vozidel. Velice často se stává, že i malou vzdálenost jedete několik hodin. S vyšším počtem vozidel na silnici vzniká více nehod. Jedna z nich se stala i americkému motorkáři. Ten jel svižně levým pruhem a z ničeho nic sem přejelo vozidlo Toyota Camry z pravého pruhu. S největší pravděpodobností se řidič auta ani nepodíval do zpětných zrcátek nebo motorkáře přehlédl. Tato nepozornost však skončila nabouráním motorkáře do zadní části Toyoty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Motorkář dopadl na kufr

Řidič v modré Toyotě Camry sice dal blinkr, aby ukázal, že se bude řadit do levého pruhu, ale nedal přednost rozjetému motorkáři. Vjel mu do cesty a způsobil dopravní nehodu. Naštěstí se motorkáři nestalo nic vážného. Při nárazu totiž přepadl přímo na kufr auta (naštěstí se jednalo o sedan). Ještě pár metrů jel na autě dále, protože si řidič vůbec nevšiml, že se něco stalo. Začal tedy brzdit až po několika úderech motorkáře do zadního okénka.

iZdroj fotografie: Pixabay

Řidič Toyoty vypadal zmateně

Poté, co konečně vozidlo zastavilo, seskočil motorkář dolů z kufru. Naštěstí se mu nic vážného nestalo. Šel ihned za řidičem a konfrontoval ho. Ten vypadal velice překvapeně a zároveň měl celkem pomalé reakce. Jeho spolujezdec byl také velmi překvapen. Na přilbě motorkáře byla připevněna kamera, která celý incident nahrávala. Muž za volantem řekl jednou promiň a více neprojevil lítost. Vypadalo to, že je úplně mimo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalo by se říct, že řidič Toyoty byl i pod vlivem návykových látek, protože jeho reakce nebyla vůbec pohotová a ani se nevydal ven pomoci motorkáři. Zároveň si lze všimnout, že za celou dobu okolo nehody projelo mnoho aut. Až na konci však zastavila jedna jediná žena, aby se zeptala, zda je vše v pořádku. Lidé by si měli více všímat motorkářů a do zpětných zrcátek se podívat i vícekrát. Zároveň by společnost měla být méně lhostejná a u takovýchto situací zastavit a nabídnout pomoc.

Jak na vás působilo řidičovo chování?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru