Superb s výkonem 353 koní a maximálkou 270 km/h? Ano, je to možné, belgická firma vás o tom přesvědčí

                   

Škoda Superb poslední generace v té nejvyšší výbavě Laurin & Klement s tím nejsilnějším motorem je už tak velice zajímavé vozidlo s trochou přidaného luxusu. Pod kapotou tepe čtyřválcový 2.0 TSI s výkonem 206 kW (276 koní) a kroutícím momentem 350 N.m. Pohon 4×4 s diferenciálem typu Haldex zvládne rozbohybovat tento kus na zrychlení z 0 na 100 km/h za již velice zajímavých 5,8 sekund. Maximální rychlost je elektronicky omezená na 250 km/h.

Belgická firma zabývající se tuningem automobilů nabízí „načipování“ takového Superba. A výsledky?

Firma Shiftech si s tímto konkrétním Superbem pohrála a dodala mu plno o kus výkonu více pod jeho bílou kapotu. Výsledkem „lazení“ je výkon 259,6 kW, tedy úctyhodných 353 koňských sil. Točivý moment narostl o značně větší část, o celých 100 N.m navíc. Rozdíl je tedy znát nejen na výkonové křivce, kde bylo naměřeno o 73 koní více než u továrního nalazení.

Průběh výkonu je dle grafu velice hladký a výkonem dokáže konkurovat sportovněji orientovaným vozům. Cena původního Superbu v tomto vybavení a motorizace se pohybuje na milionem korun, úprava zvýšení výkonu zmíněná v tomto článku vyjde na pouhých 18 000 Kč, což je zanedbatelná částka oproti té původní. Navíc Belgičané popustili uzdu rychlosti, která činí 270 km/h po úpravě.

Zdroj: Autorevue.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub