SUV T-Roc jako jediný cabriolet od Volkswagenu zahájil svou výrobu

                   

Volkswagen T-Roc je veden jako automobil spadající do segmentu takzvaných kompaktních SUV neboli crossoverů. Jde o poměrně populární segment, a tak jenom těžko nejdete automobilku, která by zde neměla nějakého svého zástupce. Volkswagen však ukazuje, že chce jít ještě o kousek dál. Aktuálně započala výroba vozu, o kterém má řada lidí pochybnosti.

Volkswagen T-Roc bude kabrioletem

Působí na vás spojení slov SUV a kabriolet spíše úsměvně? Vždy jste měli za to, že vozy cabrio jsou laděny spíše do sportovnějšího designu? Ne v tomto případě. Volkswagen T-Roc totiž bude cabrioletem. A jeho výroba byla právě zahájena. A unikátem nemá být jenom to, že je střecha sundána z kompaktního SUV, ale také to, že se jedná o jediný cabriolet v celém portfoliu značky.

Nejde však o jediný takto odvážný počin v historii automobilové výroby. Možná si vzpomenete na Jeep CJ, ale spíše to bude Range Rover Evoque Convertible, který při svém uvedení na trh také budil poměrně velkou pozornost.

Golf Cabriolet už nepořídíte

Možná právě proto, aby byl Volkswagen T-Roc jediným kabrioletem značky došlo k tomu, že byl stažen Volkswagen Golf Cabriolet. Ten měl přitom velmi dlouhou tradici, jelikož ve verzi bez střechy se vyráběl od roku 1979. I když nešlo o model, který by nutně válcoval žebříčky prodejnosti, tak nějak to ke Golfu patřilo. Nyní ho nahrazují moderní trendy.

Výroba zahájena

Volkswagen T-Roc Cabriolet již sjíždí z výrobních linek. Jeho produkce byla zahájena v Osnabrücku. Ve stejném výrobním závodě, kde se produkují například i vozy Porsche 718 Cayman a Boxster. Na první pohled je vidět, že Volkswagen T-Roc Cabriolet je oproti klasickému crossoveru se střechou mírně modifikován. Místo pěti dveří má pouze dvě. Bezpečnost cestujících má být mimo jiné zaručena i výsuvnou lištou, fungující zcela automaticky a v případě nehody dojde k její aktivaci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články