Tahle Škoda Octavia RS MTM má 300 koní a bere si 6,4 l/100 km, uhádnete kolik úprava stojí?

                   

U české Škodovky tímto modelem samozřejmě myslím Octavii RS. Ta podle nás celkem šikovně spojuje požadavky na vzhled, výkon, spotřebu, praktičnost a na mnoho dalších věcí, které od auta můžete chtít. Kdyby vám sériových 210 koní přestalo stačit a chtěli byste být věrní mladoboleslavské automobilce, tak sice můžete sáhnout po novém dvoulitrovém Superbu, ale nečekejte, že dostanete sportovní vzezření.

Superb je samozřejmě skvělé auto, které nabízí necelých 270 koní a vůbec celkově dobré výkony, ale místo vyloženě sportovního auta budete mít v garáži elegantní limuzínu, pro pány v nejvyzrálejších letech. Tento ‚nedostatek‘ je zapříčiněn koncernovou snahou upřednostňovat Volkswagen před tuzemskou Škodovkou, která má pro německý lidový vůz až nebezpečně velký potenciál. Avšak není důvod k zoufalství, existuje řešení. Tím je úpravce MTM. Ten Vám vaší Octavii RS obohatí o 90 koní, čímž se dostane na metu rovných 300 koní. Což je mimochodem stejně jako má Golf R a o 20 koní víc než, kolika disponuje Seat Leon Cupra. Zkrátka a dobře se z po všech směrech dobrého auta stane ještě lepší. Hodnoty po takové úpravě dosahují akcelerace z 0 na 100 km/h za 6,7s, točivého momentu 430 Nm. A spotřeba ptáte se? 6,4l/100 km, což vzhledem k výše uvedeným výkonům vůbec není špatné. Pokud byste o MTM úpravu měli zájem, připravte si alespoň 45 000 Kč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná