Tajná zahrada sběratele aut ukrývá raritní poklady. Některé se ještě dají zachránit, ale aktuální stav vhání slzu do oka

Přestože řada automobilů ze sbírky velšského sběratele jsou nádherné vzácné kousky, podepsal se na jejich stavu čas i nezájem majitele. Přesto je reálná šance některé zachránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tajná sběratelská zahrada je příkladem toho, že spousta lidí dává přednost své vášni pro auta před sbíráním věcí. I když to s tou vášní v tomto případě nebude tak horké. Zahrada sice ukrývá poklady, ale jsou v hodně zuboženém stavu, místy tak připomíná spíš vrakoviště. Místo, které se nachází někde v okolí velšské metropole Cardiffu, není z logických důvodů blíže specifikované. Už ho „navštívili“ i vandalové.

Zanedbaná sbírka aut

Majitelem sbírky automobilů je Rein Adamson. Při pohledu na zanedbané automobily se zdá, že jeho motivací nebylo investovat do vozů coby kapitálu, ale spíš touha automobily jednoduše vlastnit. Výjimečné vozy prošly zkouškou času. A při pohledu na to, v jakém jsou nyní stavu, zamáčkne slzu v oku nejeden fanda ladných křivek starších aut.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechno ale není černobílé. Původním záměrem jistě nebylo nechat unikátní vozy chřadnout. V životě existují situace, kdy se člověku mění priority i plány. Podobně tomu bylo i v případě Reina Adamsona. Původně měl odhodlání se o automobily starat. Ale pak mu zemřela žena po pěti letech manželství a život se mu začal sypat pod rukama.

Šance na záchranu existuje

V jeho rodině se později objevila i další úmrtí. A s touto tragédií se Rein Adamson těžko vyrovnává. Automobily, které rezivějí v zahradě, jsou to poslední, na co by myslel. Z jeho hlasu na videozáznamu je přesto cítit nadšení, když s radostí vypráví o svých vozech. Jejich zubožený stav je sice dílem přírody a zubu času, ale také řádění vandalů.

Není se čemu divit, protože v tajné sběratelské zahradě se nacházejí výjimečné vozy jako například Fiat 124 Spider, Porsche 912, Porsche 924 nebo Lancia Delta 1.3. Oko automobilového fanouška potěší i mladší modely BMW a Mercedes. Kdyby se Rein Adamson rozhodl alespoň s některými z těchto vozů rozloučit, je reálná šance je zachránit.

Který z vozů ze sbírky se vám líbí?

Zdroj: The Late Brake Show

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články