Takového instruktora autoškoly opravdu nechcete: Při testech si spletl brzdu s plynem a nahulil to do vlastní kanceláře

Nikdo nejsme neomylní a stát se může všechno. Nicméně vjet jako instruktor autoškoly s názvem „Naučte se řídit“ autem přímo do kanceláře vyvolá potutlený úsměv zcela spolehlivě

i Zdroj fotografie: Policie Lakewood
                   

Nadpis tohoto článku je myslím natolik výstižný sám o sobě, že k němu již netřeba co dodávat. Situace vpravdě kuriózní, a být na místě majitele oné autoškoly, půjdu si snad od hasičů půjčit takové ty stínící plenty, kterými se zakrývají místa nehody před nezvanými diváky a fotografy. Já vím, nikomu se nic nestalo a je to v podstatě humorná situace (aneb, nikdo není neomylný), ale přeci jen: na vývěsním štítu máte nápis „Naučte se řídit“, a pak se podíváte výlohou přímo do kanceláře. Vlastní kanceláře. Pojďme se na ty humoristy instruktorské podívat společně.

Do autoškoly „Naučte se řídit“ plnou parou vpřed!

Jak je z úvodní fotografie patrné, celá věc se odehrála v Americe, konkrétně ve městě Lakewood v Coloradu. Z informací tamní policie vyplývá, že k nehodě došlo, když se řidič (a instruktor autoškoly v jedné osobě) snažil zaparkovat Hyundai Tucson. Zdá se, že se věci docela rychle vymkly kontrole, protože fotografie následků manévru ukazuje, jak auto vjelo do vlastní výlohy. Neboli do výlohy autoškoly „Naučte se řídit“. A to tak, že „až po zadní část vozu“.

Student autoškoly přišel na řidičské zkoušky. Komisař to nevydržel a po chvíli ho odvezl rovnou na policii

Dobře, přestaneme se už všichni smát. Stát se to může komukoli. Jak poznamenává tamní tisk a také zpráva policejního oddělení v Lakewoodu na sociální síti X, dříve nazývané Twitter, řidič byl po nehodě obviněn z dopravního přestupku. Nehoda se stala v úterý ráno v komunitní autoškole, 2099 Wadsworth Boulevard. V autoškole byl údajně zaměstnán teprve druhý den, a majitel se odmítl vyjádřit, jestli si v zaměstnaneckém poměru zůstane i nadále.

Instruktorem druhý den, a hned je „vyděláno“

Instruktor zajel s Hyundai Tucson téměř úplně do školy, prorazil zeď a rozbil velké skleněné okno sousedící s velkým nápisem Naučte se řídit a reklamami na „Testy při jízdě autem a testy povolení dnes!“ „Naštěstí došlo pouze k jednomu lehkému zranění,“ uvedla policie. „Několika lidem se podařilo utéct z cesty.“ Co přesně tuto nešťastnou událost způsobilo, není známo. S největší pravděpodobností si řidič buď spletl brzdový pedál s plynovým pedálem, nebo jel příliš rychle, když se snažil zaparkovat. 

S ohledem na umístění autoškoly se přikláníme spíše k první variantě. Je možné, že instruktor právě střídal vozy s manuální a automatickou převodovkou, a chybička se zkrátka vloudila. Na každý pád, ponaučení je zřejmé: pokud stojíme těsně u nějaké zdi nebo výlohy, není plný plyn nikdy ideálním způsobem pro rozjezd. Mohlo by se vám přihodit, že bude zařazená jiná rychlost, než si myslíte. Případně, jako tady, že brzda bude (nečekaně) plyn.

Stalo se vám někdy, že jste si spletli brzdu a plyn?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články