Takto si zloději tipují vozy ke krádeži. Rozbitou lahví, nebo letákem

                   

Krádeže vozidel nejsou nijak výjimečné. Jejich počet stoupá a není nic neobvyklého, že už jenom pár hodin po krádeži je takové auto nedohledatelné. Zloději nejenom že používají stále sofistikovanější a modernější metody krádeží. Také používají zajímavé metody, jak si vůz vytipovat a tak označit. Co jim k tomu stačí?

Rozbitá lahev

Jeden z nejstarších postupů, který v případě krádeží vozidel existuje. Když je nějaký vůz vytipován ke krádeži a je třeba ho jednoduše a nenápadně označit, tak poslouží skleněná lahev. Zloději potom jdou na jisto právě tam, kde vidí rozbité střepy. Jednoduché, ale účinné. Nevýhodou této metody může být poměrně hlasitý zvuk, který vznikne, když se lahev rozbíjí. I proto si lidé v některých případech střepy už nosí a pouze je na daném místě rozsypou.

Leták za stěračem

Poměrně moderní, ale taktéž zajímavější metoda. Označení vytipovaných vozů může proběhnout i pomocí letáků za stěračem. Na nich je obvykle uveden vzkaz související se zájmem o koupi přesně takového vozu. Ve skutečnosti ten co leták umístil, ale o žádný nákup vozu zájem nemá, ale jenom označuje to auto, které má být později ukradeno. Pomocí letáku lze také zjistit, jak hodně majitel svůj vůz monitoruje – zda zavolá na číslo z letáku, nebo zda leták z jeho vozidla zmizí.

Odpadky pod autem

I toto je celkem sofistikovaný postup, jak se dá označit auto, které má být okradeno. Prostě se pod něho jenom nahází odpadky. Na první pohled to vypadá, že je tam někdo hodil proto, že se mu nechtělo hledat popelnici. Ve skutečnosti se jedná o označení vozu pro případné zloděje. Ti se později vydají na místo a ten vůz, pod kterým jsou takto naházené odpadky, byl vytipovaný k tomu, aby byl ukraden. I tady, stejně jako u letáků lze navíc vysledovat, zda se majitel o své auto stará a sleduje ho. Pokud ano, tak odpadky pod svým vozem uklidí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články