Tato auta se dají pořídit do 30 000 Kč. A nejsou vůbec špatná

                   

Mít hodně omezený rozpočet, a přesto si pořídit auto. Taková je potřeba mnohých lidí, a proto se na jejich požadavky zaměříme. Stanovíme si limit 30 000 Kč ve kterém budeme chtít najít jenom to nejlepší. Je pravdou, že v této cenové hladině je třeba počítat s různými neduhy a auto mít spíše na kratší přejezdy než velké cestování. A jaké bude vyhovovat?

Volkswagen Golf IV

Ano, za částku kolem 30 000 se dá bez problémů pořídit i Volkswagen Golf čtvrté generace. Velkou výhodou je fakt, že díky popularitě tohoto vozu se to inzeráty na prodej jenom hemží. S tím souvisejícím kladem je také velká dostupnost použitých náhradních dílů, nebo to, že tento vůz by měl zvládnout opravit snad každý mechanik.

Honda Civic VI

Druhým naším tipem je Honda Civic šesté generace. Jediné, co může trápit, je vyšší koroze vozu. Jinak se jedná o auto celkem spolehlivé a po této stránce vás nezklame. Pří výběru se zaměřte právě na rez, jak na karoserii, tak i podvozku. Pokud bude minimální, máte jistotu, že i za pouhých třicet tisíc korun kupujete vcelku solidní auto.

Toyota Yaris I

Na žádné velké nákupy Toyota Yaris samozřejmě není, ale pokud potřebujete levné auto na dojíždění do práce, a to do města, rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Pro své malé rozměry se s ním všude vejdete a pro nízkou hmotnost se není třeba bát ani vysoké spotřeby. V inzerátech lze najít i varianty s naftovým motorem o objemu 1,4 litrů, který patřil k nejlepším a nejspolehlivějším.

Alfa Romeo 156

I s 30 000 Kč lze cestovat stylově. Dokazuje to Alfa Romeo 156, která si vás získá už na první pohled. Nutno však dodat, že s tímto modelem byla vždy spojena určitá poruchovost, a to, pokud byl pod kapotou benzinový motor. Proto raději sáhněte po naftové verzi, optimálně tedy po motoru 1,9 JTD, což je verze, která je spolehlivá, výkonná, úsporná a auto i po těch letech stále velmi dobře vypadá.

Renault Laguna II

Posledním vozem, kterým naše tipy zakončíme je druhá generace modelu Renault Laguna. Pokud nechcete udělat chybu, raději volte verzi se zážehovým motorem, kde se nemusíte obávat spolehlivosti. Dobrým kladem tohoto vozu je rozhodně i zvýšená odolnost vůči korozi, a tak i vzhledem ke stáří vozu nemusíte mít obavy z investic v tomto směru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články