Tato ojetá SUV raději ne. Mohou mít nejenom technické problémy

                   

Trend SUV se jeví doslova jako nezastavitelný. Automobilky vozy této kategorie chrlí jako na běžícím pásu a zájemci je neustále kupují. To pochopitelně znamená, že stoupá i zastoupení vozů SUV v autobazarech. Pokud i vy chcete naskočit do současného trendu a máte v plánu si auto této kategorie koupit, je z čeho vybírat. A zatímco dlouhodobě vás informujeme o tom, jaká auta mohou být dobrou volbou, dnes se podíváme na opačnou stranu žebříčku. Podíváme se na vozy, kterým může být lepší se v bazarech raději vyhnout. Důvodů k tomu může být celá řada.

Subaru Forester

Zatímco první a druhá generace tohoto vozu ukázala, že Subaru Forester může být celkem solidním autem, tak u třetí generace už to přece jenom není tak jisté. Dnes můžete tento model v bazarech hravě pořídit i za cenu do 150 tisíc, což se mnohým jeví jako zajímavé lákadlo a možnost koupit slušné ojeté SUV. Je však třeba mít na paměti, že oproti předchozím generacím se už jedná spíše auto na silnici, než do terénu. To může být pro některé varování číslo jedna.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Subaru

Možným problémem může být také výše provozních nákladů, které s vozem souvisí. Jak z hlediska oprav, tak z hlediska dostupnosti náhradních dílů nemusí být třetí generace Subaru Forester úplně ideální volbou. Pokud ho navíc chcete používat i jinde než na silnici, můžete si obecně zadělat na řadu problémů. Zvláště, pokud zvolíte naftový motor pod kapotou. Když už se pro toto auto rozhodnete, tak raději osvědčený benzinový dvoulitr se 150 koňmi, s manuálem. V případě této volby lze řadě budoucích problémů snadno předejít.

Toyota RAV4

Jsou vozy, které se automobilce příliš nepovedly. Dlouhodobě je Toyota vyhlášená svou kvalitou a spolehlivostí. Ale i ze statistického hlediska se prostě čas od času může objevit model, který se moc nepovedl. Pokud se budeme držet v kategorii ojetých SUV, tak je to rozhodně Toyota RAV4. Konkrétně potom třetí generace tohoto vozu, která se vyráběla od roku 2005 do roku 2012. Co o autu říci obecně? Že je kvalitně zpracované, že je praktické a že za určitých okolností nemusí zklamat. A může být spojeno také se zajímavou pořizovací cenou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Toyota

S vozem však budete spokojeni jenom za určitého předpokladu. Že sáhnete po správné motorizaci. Tou vhodnou se jeví dvoulitrové benzinové motory, u kterých je ale dobré vědět, že mohou mít problémy se spotřebou oleje a jejich klasická spotřeba také není příliš ideální. Pořád jde ale o lepší volbu, než motory naftové, které v tomto směru nelze doporučit vůbec. Pokud má být zvolena Toyota RAV4 v naftě, raději hledejte dále. Naftové motorizace se příliš nepovedly a tak mohou být možným budoucím riskem, kterému je na místě se vyvarovat.

Volkswagen Touareg

Ani Volkswagen Touareg nemusí být úplně ideální volbou, pokud chcete ojeté SUV. Stejně jako předchozích případech, tak i tady platí, že hlavně za určitých okolností. Auto určitě zaujme svým vzhledem, má také dobrou praktičnost a vzhledem k jeho celkové oblibě najdete v autobazarech i na inzertních webech celou řadu kopií, a to i za poměrně slušnou cenu. A pokud bude pod kapotou třílitrová nafta, rozhodně se není čeho bát.

iZDROJ FOTOGRAFIE: VW

Zároveň ale může přinášet i problémy. Pokud se předchozí majitel o auto příliš nestaral, může to znamenat potřebu servisních úkonů, které v případě tohoto vozu a této motorizace nejsou až tak úplně levné. Také je třeba připomenout, že možné problémy, a drahý servis, můžou přinášet také prvky odpružení. Najednou lze zjistit, že i když jste si pořídili solidní vůz za slušnou cenu, budoucí náklady na jeho provozuschopnost mohou být vyšší, než jste čekali. Často je to ale kus od kusu a hlavně záleží na tom, jak se k vozu choval předchozí majitel. Zjistit to bohužel není až tak snadné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články