Tato SUV se hodí nejenom do města. Zvládnou také terén

                   

Když se řekne SUV, řada lidí si představí auto, které je určené hlavně do terénu. Svou velikostí sice může takový dojem navozovat, ale realita je taková, že SUV není offroad a i když si s mírným terénem umí poradit, lépe mu bude na klasických silnicích. A to stejné platí o segmentu takzvaných crossoverů, které vycházejí z plnohodnotných SUV, ale velikost mají o něco menší.

Nutno říci, že jsou vozy, které zvládnou nejenom jízdu po silnici, ale za určitých okolností zvládnou i různé druhy terénu. To se pozitivně podepisuje na jejich celkové všestrannosti. A o jaké vozy se jedná? Zde je jejich výčet.

Kia Sorento

Korejský vůz Kia Sorento je v tomto směru celkem dobře a slušně hodnocen, a to jako auto, které zvládne jak jízdu po silnici a nezpevněných cestách, tak si dokáže dobře poradit i s mírnějším terénem. Do karet hraje vozu i to, že je prověřený časem a tak se může jednat o dobrou volbu pro toho, kdo čas od času přece jenom potřebuje sjet mimo hlavní trasu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Suzuki Grand Vitara

I toto auto rozhodně nemusí zklamat ve chvíli, kdy chcete místo jízdy po silnici zkusit i terén. Sice na offroad pochopitelně mít nebude, ale svými vlastnostmi zde rozhodně nezklame. Kromě toho auto zaujme i poměrně slušným designem, ale i praktičností pokud jde o velikost, a zapomenout nelze ani na dobrou cenu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dacia Duster

Mnohými velmi často opomíjený vůz, který je spojený s řadou předsudků. To proto, že Dacia tlačí hlavně na cenu, kterou mají mnozí spojenou s nekvalitou. V případě tohoto vozu to ale neplatí. Je pravdou, že ty nejlevnější neoslní výbavou, ale pokud jde o chování na silnici a v terénu, nebo pokud jde o kvalitu zpracování a praktičnost, tak auto nezklame. Navíc vzhledem k ceně se mnohdy nebudete až tak bát nějakou tu cestu mimo vyznačenou silnici vyzkoušet. Pár drobných poškození vám na Dacii nebude vadit tolik, jako na několikanásobně dražším voze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články