Když se řekne SUV, řada lidí si představí auto, které je určené hlavně do terénu. Svou velikostí sice může takový dojem navozovat, ale realita je taková, že SUV není offroad a i když si s mírným terénem umí poradit, lépe mu bude na klasických silnicích. A to stejné platí o segmentu takzvaných crossoverů, které vycházejí z plnohodnotných SUV, ale velikost mají o něco menší.

Nutno říci, že jsou vozy, které zvládnou nejenom jízdu po silnici, ale za určitých okolností zvládnou i různé druhy terénu. To se pozitivně podepisuje na jejich celkové všestrannosti. A o jaké vozy se jedná? Zde je jejich výčet.

Kia Sorento

Korejský vůz Kia Sorento je v tomto směru celkem dobře a slušně hodnocen, a to jako auto, které zvládne jak jízdu po silnici a nezpevněných cestách, tak si dokáže dobře poradit i s mírnějším terénem. Do karet hraje vozu i to, že je prověřený časem a tak se může jednat o dobrou volbu pro toho, kdo čas od času přece jenom potřebuje sjet mimo hlavní trasu.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Suzuki Grand Vitara
I toto auto rozhodně nemusí zklamat ve chvíli, kdy chcete místo jízdy po silnici zkusit i terén. Sice na offroad pochopitelně mít nebude, ale svými vlastnostmi zde rozhodně nezklame. Kromě toho auto zaujme i poměrně slušným designem, ale i praktičností pokud jde o velikost, a zapomenout nelze ani na dobrou cenu.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dacia Duster

Mnohými velmi často opomíjený vůz, který je spojený s řadou předsudků. To proto, že Dacia tlačí hlavně na cenu, kterou mají mnozí spojenou s nekvalitou. V případě tohoto vozu to ale neplatí. Je pravdou, že ty nejlevnější neoslní výbavou, ale pokud jde o chování na silnici a v terénu, nebo pokud jde o kvalitu zpracování a praktičnost, tak auto nezklame. Navíc vzhledem k ceně se mnohdy nebudete až tak bát nějakou tu cestu mimo vyznačenou silnici vyzkoušet. Pár drobných poškození vám na Dacii nebude vadit tolik, jako na několikanásobně dražším voze.