Tato vychytávka vám během okamžiku vytvoří sportovní sedačku, znáte ji?

                   

Je zbytečné říkat, že sedačky v autě jsou důležité. Pokud ve svém vozidle během jízdy nechcete stát, jsou sedačky patrně jednou z nejzákladnějších a nejdůležitějších částí automobilů. Jsou vám při řízení oporou a drží vás v jedné pozici, nicméně ne všichni vědí, že autosedačky jsou také tajemstvím pro trochu temperamentnější jízdu.

Časem se autosedačky vyvinuly z pouhých plochých zadních opěrek na nynější tvarované typy, které podpírají a celého tělo a mívají také boční vedení. S ním, společně s opěrkami ale přichází jistý problém – jejich podpora je omezená například kvůli možnostem nastupování a vystupování z vašeho auta. Sedadla s dobrou oporou celého těla mohou bránit nastupování do vozu a vystupování z něj, což může být a bývá nepříjemné. Pro designery je to oříšek, který vždy končí určitým kompromisem.

Samozřejmě si můžete do auta dát sportovní nebo dokonce závodní sedačky. Ty vám umožní vychutnat si sportovní jízdu, ale při každodenním používání vozu si připravíte velké nepohodlí. Co tedy dělat, když si rádi zajezdíte trochu divočeji, ale potřebujete také často nastupovat a vystupovat, sem tam dojet nakoupit a něco vyřídit?

Tento projekt, který najdete na Kickstarteru si klade za cíl tento problém vyřešit a jeho genialita je docela působivá. Projekt se nazývá Booster Boost, což je myšlenka Teda Heyse .Zatím není sbírka na Kickstarteru spuštěná, protože pan Heys chtěl nejprve získat zpětnou vazbu, než nastartuje skutečný crowdfunding. Bolster Boost funguje takto:

Mohl by to někdo chtít? Pravděpodobně ano. Vlastně, existují lidé, kteří se nemohou dočkat, až se Bolster Boost dostane do výroby. K tomu ale bude potřebovat od zájemců trochu pomoci. Kdyby se pak Bolster Boost dostal do hromadné produkce, byl by pro každého mnohem dostupnější. A bylo by celkem zajímavé sledovat, kolika lidem by tato vychytávka zpříjemnila řízení. Ten pocit propojení s autem je k nezaplacení, nemyslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články