Těchto 60 starých automobilů nalezli po 50 letech zanedbané na francouzské farmě. Stojí nejméně 350 milionů korun

                   

Dokonce i dnes, když byl celý svět mapován GPS, stále zůstávají cenné skryté poklady, které se objevily. Poté, co volali aukcionáři, vnuci podnikatele Rogera Baillona zjistili, že sbírka 60 automobilů od třicátých let do padesátých let minulého století, která zůstala chátrat na farmě rodiny v západní Francii, mohla být v dražbě v hodnotě 12 milionů liber. (346.734.004 Kč)

Jeden Talbot-Lago ve sbírce dříve vlastnil egyptský král Farouk a Ferrari bylo použito při natáčení filmu s Jane Fondovou. Spolu s vzácným Maserati v této sbírce Baillon zamýšlel vybudovat muzeum. Bohužel se věci neudály dle očekávání a přes 50 vozů bylo prodáno a na soukromou sbírku se zapomnělo.

Sbírka byla uvedena do aukce v Paříži. Veškerá vozidla se majitelé snaží restaurovat. Případně budou prodána na náhradní díly.

„Taková věc se nestává často! Domnívám se, že do tohoto povolání jdete hlavně proto, abyste našli takové objevy. Ano, je to opravdu poklad, „řekl manažer Artcurial Motorcars – Matthieu Lamoure

„Musím říct, že když jsme na farmu přišli, byli jsme v nadšení. Pravděpodobně jako lord Carrington a Howard Carter, jako první člověk, který po staletí vstoupil do hrobky Tutankhamun. Byl to opravdu případ probouzení spící krásy “

Facel Vega (vlevo) a Talbot-Lago (vpravo)

Ferrari (vlevo), které hrálo ve filmu s herečkou v Jane Fonda, a Maserati A6G 200 Berlinetta Grand Sport Frua (vpravo), jeden z jen tří kusů na světě.

Ferrari 250 GT Kalifornie SWB. „Ferrari je legendární jméno v automobilovém světě. A toto auto je jedinečné. Pouze 37  aut tohoto modelu bylo vyrobeno, což je extrémně vzácné. Každý příklad byl historikem pečlivě zdokumentován a toto bylo považováno za ztracené. Našli jsme to! „Vysvětloval Lamoure.

Talbot-Lago T26 Cabriolet kdysi vlastnil egyptský král Farouk

Hispano Suiza H6B Kabriolet Millio

Matthieu Lamoure (vlevo) a Pierre Novikoff (vpravo), aukcionáři a odborníci na klasické vozy, kteří našli sbírku

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články