Těchto vozů se zbavujeme nejvíce. Prodávají se i rok po zakoupení

                   

Většina z nás chce, aby mu auto vydrželo co možná nejdéle. Klidně i přes deset let. Na to má vliv jak samotná péče o něj, tak už jeho výběr. Některá auta si koupíme a roky nám dobře slouží. A potom tu jsou vozy, které si koupíme a mohou nás tak obtěžovat, že je raději prodáme. A právě toto je trend, na který se zaměřili odborníci z iSeeCars. Zmapovali, jaké vozy se prodávají nejvíce už po roce od koupě. To může naznačovat, že s nimi majitel není až tak spokojen a raději je chce vyměnit za něco jiného. O jaké vozy se jedná?

Tyto vozy jdou pryč nejdříve

Začneme těmi, které jdou pryč opravdu velmi brzy. Tím nejvíce prodávaným vozem brzy po zakoupení je Mercedes-Benz C-Class. Podle dostupných aut ho zhruba po jednom roce prodává až 12,4 procent majitelů. A o moc lépe na tom není ani druhé auto v pořadí, a to BMW řady 3. Tady se číslo zastavilo téměř na 12 procentech. Hlavním důvodem jsou především vyšší provozní náklady. Ze sta prodaných aut jich je dvanáct velmi brzy dále prodávaných. A podobně je na tom i Land Rover Discovery Sport. Toto auto jde brzy pryč u 12 procent majitelů. Hlavně díky vysokým nákladům a dalším negativům.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Opomíjet nelze ani další auto, a to Range Rover Evoque. Tady se často jako důvod rychlého prodeje objevuje ne příliš velká spolehlivost tohoto vozu. To je důvod, proč se ho rychle zbaví téměř 11 procent majitelů. A s podobným číslem je na tom i Mini Clubman. Tady se také mluví o větší nespolehlivosti, ale i o nižší praktičnosti. Na druhou stranu nelze tomuto vozu upřít celkovou stylovost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jak jsou na tom další vozy?

Žebříček zahrnuje celkem deset vozidel a tak se můžeme podívat na další pětku. Té vévodí BMW X1. Tohoto auta se brzy po zakoupení zbaví asi 10,4 procenta majitelů. Opomíjet nelze ani BMW X3, kde jde pryč od majitelů během krátké doby kolem devíti procent těchto aut. Vysvětlováno je to hlavně vyššími provozními náklady, ale i cenou náhradních dílů. Nijak dobře si nestojí ani Nissan Versa Note hatchback, která je na tom statisticky podobně a brzy se ho zbavuje kolem 9 procent majitelů.

Zbývají nám poslední dvě auta. Jedním z nich je Jaguar XF. Sice na první pohled stylové a elegantní auto, ale 8,8 procent lidí se ho chce zbavit, hlavně díky problémům s jeho spolehlivostí. Naši desítku uzavře Nissan Versa v provedení sedan, který láká primárně na svou cenu a optimální praktičnost. V bazarech však velmi brzy končí zhruba 8,7 procent zakoupených vozidel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články