Těmito špatnými návyky ničíte své auto. Mnohdy dříve, než nastartujete

                   

Od vozu chceme, aby nás nejenom spolehlivě dopravil na místo určení, ale také aby nám dlouho vydržel. Na tom se nepodepisuje jenom samotná výroba, ale i to, jak je s vozem zacházeno. Řada lidí má mnoho špatných návyků, kterými si své auto vyloženě ničí. Jak konkrétně? Podívejte se s námi.

Používání škrabek

Když máme ráno omrzlé auto, tak do ruky vezmeme škrabku a pustíme se do práce. Sice námrazu snadno odstraníme, ale pravdou je, že jich použitím výrazně poškrábeme čelní sklo. Mnohé škrabky jsou velmi tvrdé a nešetrné, a tak mohou nadělat více škody než užitku.

Namáhání dveří

Řada lidí neumí správně nasednout do svého vozu. Nalézají do něho tak, že se téměř plnou vahou opřou o opěrku dveří. Jelikož ty drží jenom na běžných pantech, je to velká váha, kterou musí pravidelně unést. To se logicky negativně podepisuje na jejich životnosti.

Stání na volnoběh

Řada řidičů je přesvědčeno o tom, že hlavně v zimě musí auto nastartovat a nechat ho běžet na volnoběh co nejdéle to půjde. Jde však o velkou chybu. Toto autům poměrně dost škodí. Čekat se doporučuje jenom u automatické převodovky, a to skutečně jenom krátkou chvíli. Lepší je zahřívat auto pozvolnou jízdou na nižší otáčky.

Opření kolenem o sedadlo

Zapomněli jste si něco v autě, a tak se pro to natáhnete tak, že si koleno opřete o sedadlo? Je to velmi nešetrné chování. Sedadla mají takzvaní boční vedení a pokud se opřete právě zde, můžete danou část poškodit. Nehledě na to, že celou vaší váhou na koleni výrazně ničíte i své čalounění. Jak klasické, tak samozřejmě i to kožené.

Manuální nastavování zrcátek

Něco nepochopitelného, ale častého. U většiny vozů dnes už zrcátka nastavíte snadno zevnitř, pomocí ovládacích prvků. Ne každý ho ale používá. Skutečně tu jsou tací, kteří si stáhnou okénko a nastavují odrazovou plochu ručně tlačením na ni. Nejlepší způsob, jak poškodit různé motorky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice