Těmto SUV je vhodné se raději vyhnout. Mohou způsobit řadu problémů

                   

Vybíráte ojeté SUV a vzhledem k jejich popularitě je trh natolik přesycen, že nevíte kam sáhnout? Pokud se pohybujete v cenové hladině kolem 200 tisíc, mohou se jako vhodná volba jevit vozy BMW X3, Honda CR-V, ale dokonce i Dacia Duster. Při svém výběru v této cenové kategorii však jistě narazíte také na tuto trojici, od které bude nakonec lepší dát ruce pryč. Z jakého důvodu? Podívejte se.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Subaru Forester

Pokud by se mělo jednat o první nebo druhou generaci, patrně s vozem Subaru Forester žádnou velkou chybu neuděláte. Třetí generace však kvality prvních dvou rozhodně nedosahuje. Řada lidí se může nechat zlákat cenou tohoto SUV. Důvod, proč je tak nízká, má ale své vysvětlení. Auto má své mouchy a na ty přijdete při jeho pravidelném užívání. Hlavním negativem může být to, že se z vozu do terénu už stalo spíše typické SUV na zpevněné cesty, což může vést v mnoha situacích ke zklamání.

Rizikem může být také dostupnost náhradních dílů, ale i jejich cena. S cenou souvisí i často vyšší provozní náklady. V tu chvíli pochopíte, proč cenově je auto celkem přijatelné. Bude vás stát více, než vůz s vyšší kupní cenou. Na druhou stranu až tak špatné toto auto není, ale určitě jsou i zajímavější alternativy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota RAV4

Typická japonská spolehlivost je s vozy Toyota spojována velmi dlouho. A vlastně se dá říci, že v případě některých modelů Toyota RAV4 to rozhodně platí. Jak o první, tak i o druhé generaci. A částečně to platí i o generaci třetí, kterou máme v tuto chvíli na mysli. Pokud sáhnete po benzínu pod kapotou, problémy patrně nenastanou. K opaku může dojít, pokud se rozhodnete koupit vůz Toyota RAV4 s naftovým motorem. Třetí generace vyráběná v letech 2005–2012 není s dieselovým motorem příliš dobrou volbou. Obecně se tyto motorizace příliš nepovedly a je lepší se jim vyhnout. Buď sáhnout po například dvoulitrovém benzínu, nebo raději po úplně jiném SUV.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg rozhodně patří mezi známější a na první pohled výraznější modely tohoto koncernu. Pokud plánujete se svým 200 tisícovým rozpočtem právě tento model pořídit, doporučujeme být na pozoru. Nemusí být tak dobrý, jak od něho čekáte. Tedy abychom byli konkrétní, pokud jde o doporučenou třílitrovou naftovou motorizaci, tak vás zaujme její spolehlivost, výkon i hospodárnost. Zároveň se ale jedná o motor, který v případě problémů způsobí, že bude nutné provádět časově náročné a také mnohdy drahé opravy. V tomto směru je vůz rizikem. Též se jako problém může jevit pneumatické odpružení, které sice může přijít vhod při jízdě, ale pokud dojde k problémům, mechanik vás příliš nepotěší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články