Tesla ani ve 3. čtvrtletí nesplnila cíle, které si dala. Chybělo jen málo

                   

Podle vyjádření Elona Muska měla Tesla dodat ve třetím čtvrtletí tohoto roku na trh 100 tisíc nových automobilů. Konečný součet ukazuje, že se to opět nepovedlo. A rozhodně se nejedná o první a jediné splnění plánu. To, že Tesla dlouhodobě neplní věci, které si předsevzala je problém dlouhodobý. Nutno však dodat, že tentokrát už od svého cíle nebyla vzdálena zase až tak výrazně.

Cíl vyrobit 100 000 auto

Podle Elona Muska bylo cílem ve třetím čtvrtletí vyrobit 100 tisíc automobilů, které budou určené pro jednotlivé zájemce o elektromobily. Nakonec se ukázalo, že tento cíl splněný nebyl, i když jenom o malý kousek. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku automobilka vyrobila 97 000 nových automobilů, což je jenom o tři tisíce méně, než si předsevzala. To je v porovnání s předchozími obdobími a celkovým svým závazkem skutečně jenom zlomek.

Potřeba plnit i roční cíle

I ty jsou podle vyjádření Tesly celkem jasné. Chce, aby během celého roku 2019 dokázala vyrobit 360 až 400 tisíc nových automobilů, které budou moci zamířit ke svým majitelům. Zatím je v tomto roce vyrobeno a dodáno zhruba 255 tisíc automobilů, a tak v posledním čtvrtletí musí automobilka skutečně pořádně zabrat, aby se jí povedlo splnit alespoň onu spodní laťku, kterou si v tomto směru předsevzala. Její splnění může být reálné. Dosáhnout zmíněných optimistických odhadů se patrně nepovede.

Oficiální showroom už je i v ČR

Dost možná jí k prodejům pomůže i to, že se v Praze otevřel první showroom. Tedy první oficiální dealerství, kde mohou zájemci vozy nejenom vidět, ale mohou si je i vyzkoušet a případně objednat. To se může pozitivně podepsat i na zvýšení zájmu v ČR, jelikož doposud bylo nejbližším oficiálním dealerstvím to, které bylo v Rakousku, popřípadě Německu. Nyní už mají současní i budoucí majitelé možnost vyrazit do Prahy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub