Tesla měla zamířit pokořit Porsche na Nürburgring. Nakonec byla na úplně jiném okruhu

                   

Elektrický Porsche Taycan má být největším konkurentem Tesly. Ta si své prvenství nechce nechat vzít a rozhodla se, že zamíří na Nürburgring. Chce zdolat rekord, který zde vytvořil právě nový model Porsche. Půjde tak o celkem zajímavou bitvu dvou elektrických vozidel, které patří mezi špičku současného trhu.

Porsche Taycan vytvořilo rekord

Ještě před tím, než byl vůz Porsche Taycan oficiálně představen, se objevila informace, že auto dokázalo vytvořit rekord na legendární trati Nürburgring. Čas který auto zajelo má být 7 minut a 42 sekund. V tu chvíli se začalo porovnávat, za jaký čas by trať zvládla Tesla Model S. Reakce majitele Tesly Elona Muska na sebe nenechala dlouho čekat. Na Twitteru uvedl, že se jeho Tesla také chystá na Nürburgring.

Tesla prošla úpravami

Další zprávou na Twitteru bylo to, že Tesla Model S prochází několika potřebnými úpravami, aby bylo možné zachovat bezpečnost vozu na okruhu. Každý už se těšil na srovnání a na to, jak dopadne přímý souboj Tesly a Porsche na jednom z velmi legendárních a uznávaných okruhů. Jednou z posledních zpráva Elona Muska bylo sdělení, že Tesla už je na Nürburgringu. Každý už jenom čekal na to, s jakým výsledným časem se automobilka pochlubí.

Čas přišel, ale z jiného okruhu

Nakonec se Tesla pochlubila tím, že vytvořila rekord. Ke zklamání fanoušků nikoliv na Nürburgringu, jelikož Model S zamířil na trať Laguna Seca. Sice se také jedná o zajímavý okruh, ale nutno říci, že takovou prestiž jako Nürburgring rozhodně nemá. I proto tam většina automobilek ani nemíří. Tesla sice rekord vytvořila, ale až tak velkou konkurenci neměla. V podstatě překonala Jaguar XE SV 8, který byl dosavadním držitelem rekordu.

Lhaní Tesly?

Jak si tedy vyložit sdělení Elona Muska o tom, že Tesla bude na Nürburgringu? Vlastně nikde neuvedl, že zde bude závodit. Pokud se zde auto jenom fyzicky objevilo, jeho slova na Twitteru byla splněna. Šlo o další promyšlený mediálně zajímavý krok. Ten však vyvolává otázku – nemá Tesla z Porsche Taycan skutečně strach?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat