Bezpečnost vozu je celkem důležité kritérium výběru. Aby byla bezpečnost auta zhodnocena objektivně, jsou tu standardizované testy Euro NCAP, které následně přinášejí hvězdičkové ohodnocení. Který vůz získá plný počet, tedy 5 hvězd, na ten se rozhodně můžete spolehnout. Důležité je však sledovat i hodnocení jednotlivých kategorií.

Testují se také elektromobily

Už dávno se netestují jenom klasická auta se spalovacím motorem. Stále více se testují také elektromobily. Naposled prošel testem Euro NCAP i Tesla Model 3. Nutno říci, že auto splnilo očekávání, jelikož dostalo plných 5 hvězdiček. Zajímavé je však pozorovat výsledky jednotlivých kategorií.

Jak Tesla Model 3 dopadl v jednotlivých hodnoceních?

Jelikož dostal celkově 5 hvězdiček, je jasné, že v nich auto dopadlo velmi dobře. Zajímavou hodnotu má bezpečnost dospělých, a to celých 96 procent. Dobře jsou na tom i děti s hodnotou 86 procent. Pokud jde o chodce, byla jejich bezpečnost hodnocena 74 procenty, což je stále velmi vysoké číslo v porovnání s různou konkurencí. V čem ale Tesla jasně dominovala, to jsou bezpečnostní systémy, jelikož právě v této kategorii získala velmi dobrých 94 procent. Cekově tedy vůz překročil 90 procentní hodnocení.

Na poli elektromobilů dominuje

Když si porovnáme hodnocení Tesly s ostatními elektromobily, tak je třeba říci, že vůz jasně dominuje. V poslední době byly testováni konkurenti, jako Audi e-tron které získalo necelých 81 procent, dále Jaguar I-Pace s hodnotou necelých 82 procent a dále Nissan Leaf, který lehce přesáhl 80 procent. Nutno však dodat, že celkové hodnocení těchto vozů sráží především ne tak dokonalé bezpečnostní systémy, které u Tesly dělají opravdu hodně.