Tesla Model 3 v testech Euro NCAP porazil ostatní elektromobily. Co mu pomohlo?

                   

Bezpečnost vozu je celkem důležité kritérium výběru. Aby byla bezpečnost auta zhodnocena objektivně, jsou tu standardizované testy Euro NCAP, které následně přinášejí hvězdičkové ohodnocení. Který vůz získá plný počet, tedy 5 hvězd, na ten se rozhodně můžete spolehnout. Důležité je však sledovat i hodnocení jednotlivých kategorií.

Testují se také elektromobily

Už dávno se netestují jenom klasická auta se spalovacím motorem. Stále více se testují také elektromobily. Naposled prošel testem Euro NCAP i Tesla Model 3. Nutno říci, že auto splnilo očekávání, jelikož dostalo plných 5 hvězdiček. Zajímavé je však pozorovat výsledky jednotlivých kategorií.

Jak Tesla Model 3 dopadl v jednotlivých hodnoceních?

Jelikož dostal celkově 5 hvězdiček, je jasné, že v nich auto dopadlo velmi dobře. Zajímavou hodnotu má bezpečnost dospělých, a to celých 96 procent. Dobře jsou na tom i děti s hodnotou 86 procent. Pokud jde o chodce, byla jejich bezpečnost hodnocena 74 procenty, což je stále velmi vysoké číslo v porovnání s různou konkurencí. V čem ale Tesla jasně dominovala, to jsou bezpečnostní systémy, jelikož právě v této kategorii získala velmi dobrých 94 procent. Cekově tedy vůz překročil 90 procentní hodnocení.

Na poli elektromobilů dominuje

Když si porovnáme hodnocení Tesly s ostatními elektromobily, tak je třeba říci, že vůz jasně dominuje. V poslední době byly testováni konkurenti, jako Audi e-tron které získalo necelých 81 procent, dále Jaguar I-Pace s hodnotou necelých 82 procent a dále Nissan Leaf, který lehce přesáhl 80 procent. Nutno však dodat, že celkové hodnocení těchto vozů sráží především ne tak dokonalé bezpečnostní systémy, které u Tesly dělají opravdu hodně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články