Tesla nabídne zcela autonomní režim. Kvůli zákonům si ho ale neužijeme

                   

Elon Musk opět vydal jedno ze svých známých prohlášení. Tentokrát se týká toho, že vozy Tesla by měly dostat zcela autonomní režim. Tedy schopnost dojet z místa na místo zcela bez nutnosti jakéhokoliv zásahu a jakékoliv pomoci řidiče. I když to zní fantasticky, je tu několik „ale“.

Kdy? Již brzy

Kdy by měla Tesla dostat zcela autonomní režim? Podle Muska by to mělo být „již brzy“. Pokud vám toto vyjádření vlastně nic neřeklo a nechápete, proč se vůbec na toto téma vyjadřuje, pravděpodobně pravidelně nesledujete jeho příspěvky na Twitteru. Vše bude totiž velmi brzy, vše bude v nejbližší době a řadě věcí bude neuvěřitelných a unikátních. Nutno však dodat, že když už konkrétní zmínil tuto funkci, nemělo by její představení trvat až tak dlouho. Zvláště když loni mluvil o uvedení neuvěřitelných technologiích, které se mají objevit letošní rok. Toto by mohlo být ono.

Ty proklaté zákony

Mohlo by být jistě skvělé usednout do auta a díky plně autonomnímu řízení se nechat dovézt na požadované místo. Bohužel je třeba počítat s tím, že legislativa na to stále není připravena. Dle zákonů nelze nechat auto, aby řídilo samo. Stále musíme být přítomni za volantem, a hlavně se věnovat řízení. Samozřejmě otázkou, jak moc, jelikož takový autopilot v současných vozech Tesla už toho zvládne celkem dost.

Objeví se i taxíky?

Elon Musk v souvislosti se zavedením zcela autonomního řízení mluvil ještě o dalším jeho možném využití. Nejenom, že by Tesla mohla snadno dovézt z místa na místo majitele vozu. Mohla by vozit i lidi úplně cizí. Mluvilo se o službě Robotaxi. A opět připomeňme, že loňský rok bylo naznačeno, že pokud by Tesla dostala všechna veškerá povolení, mohlo by dojít k tomu, že by byla tato služba ve vybraných lokalitách spuštěna ještě letos. A ta se pochopitelně bez plného autonomního řízení obejít nemůže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články