Tesla stanovila nový rekord a ukázala, že elektromobily se hodí i na dlouhé cesty

                   

Odpůrci elektromobilů argumentují tím, že tato auta nejsou vhodná na delší cesty. Že se při nich musí nutně trávit více času na nabíječce, než na silnici. Aktuální rekord Tesly však ukazuje, že dané argumentace nejsou založeny na pravdě a že i elektromobily mohou být bezproblémovou volbou pro dlouhé cestování.

Cesta po Velké Británii

Pro test se rozhodla trojice mužů, kterou tvořil jezdec Formule 1 Alexander Sims, dále ekologický aktivista Dean Fielding a ještě specialista na elektromobilitu David Peilow. Jako vůz si zvolili Tesla Model 3, který je podle slov automobilky aktuálně jejich nejdostupnějším modelem pro širokou veřejnost. A vydali se na cestu napříč Velkou Británií.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Necelých 16 hodin na cestě

Jak to dopadlo? Cesta přes celou Velkou Británii byla dlouhá zhruba 800 mil. Celou tuto trasu uskutečnila trojice cestovatelů za 15 hodin a 44 minut. Většina této doby byla věnována jízdě, jelikož čas potřebný k dobíjení vozu Tesla Model 3 byl pouze 1 hodina a 32 minut. Zbytek cesty posádka ukrajovala z celé cesty jednu míli za druhou.

Celkově je čekaly čtyři zastávky na nabíječkách. Jednou to bylo na nabíječce Tesla s maximálním výkonem až 150 kW, třikrát to bylo na nabíječkách konkurenční společnosti s maximálním výkonem až 350 kW. Právě ty se pro nabíjení elektrických aut na delších cestách ukazují jako ideální řešení, jak během krátkého času dodat autu mnoho energie.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pokořili starý rekord

Důvodem jejich počínání bylo nejenom ukázat, že i s elektromobilem se dá cestovat opravdu daleko, ale jejich cílem bylo i pokoření předchozího rekordu a poukázání na určitý vývoj v oblasti elektromobility. Pokořený rekord byl totiž z roku 2015, držel ho vůz Tesla Model S a v té době musela posádka nabíjet po dobu 3 hodin a 44 minut. Zkrácení času o více než o polovinu jasně ukazuje na vývoj, jak pokud jde o dojezd, tak i rychlost nabíjení, jak díky akumulátorům, tak nabíjecím stanicím.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články