Tesla vydala novou aktualizaci automobilů. Součástí je i nečekané vylepšení, řidiči něco takového vůbec nevyhlíželi

Automobilka Tesla vydala novou aktualizaci softwaru pro své elektromobily. Vylepšení přinese několik nových režimů i možnost internetu během jízdy.

i Zdroj fotografie: Tesla
                   

Společnost Tesla je již léta jedním z největších hráčů na poli automobilového trhu. Přestože se zaměřuje pouze na výrobu elektromobilů, její výrobky se kupují po celém světě. Tesla má navíc tu výhodu, že při přechodu na elektromobily, ke kterému pravděpodobně dojde během několika následujících let, bude mít s touto technologií bohaté zkušenosti. Své modely má již dostatečně otestované, a nyní dokonce přišla s novou aktualizací pro svá elektrická vozidla.

Nová aktualizace přináší řadu vylepšení

Aktualizace softwaru 2021.24 pro modely Tesla obohatí elektromobily o řadu nových a doplňkových funkcí, které ocení celá řada uživatelů. Jedná se například o režimy myčka aut, automatické stmívání zpětných zrcátek nebo vylepšený systém palubní kamery, díky kterému se zlepší monitorování prostoru okolo automobilu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Režim myčka aut sám aktivuje potřebné věci

První zmiňované vylepšení značně usnadní mytí vozidel Tesla v myčce. Po aktivování tohoto režimu elektromobil zavře všechna okna, vypne automatickou činnost stěračů a zablokuje nabíjecí port, aby nedošlo k jeho poškození. K tomu všemu navíc automaticky vypne parkovací senzory, zámek dveří i ochranný režim. Toto nové vylepšení ušetří řidičům čas, který by věnovali ručnímu nastavení všech potřebných náležitostí, a zpohodlní tak návštěvu myčky.

Aktualizace přinese také změnu stmívání zrcátek a monitorovacího systému

K monitorovacímu systému autopilota aktualizací Tesla přidala funkci automatického nahrávání. Kamera tedy bude nepřetržitě v provozu a nebude nutné ji manuálně zapínat. Elektromobily, které mají ve své výbavě zrcátka s automatickým stmíváním, budou mít po nové aktualizaci možnost tuto funkci aktivovat nebo deaktivovat podle potřeby.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Wi-Fi hotspot a tři nové jazyky

S aktualizací přidala Tesla také možnost využívání Wi-Fi hotspotu i během jízdy, což ocení všichni cestující. Internet je navíc bez dalších dodatečných poplatků. Součástí vylepšení je i možnost rozšíření volby jazyku, ve kterém bude celý systém provozován. Nově se dá zvolit mimo jiné i ruština, maďarština a rumunština.

Zdroj: Tesla, CarsWeek

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva