Tesla zpoplatňuje data. Je třeba zaplatit 10 dolarů měsíčně

                   

Tesla má stále více prodaných aut, což jí výrazně zvyšuje náklady spojené s datovými přenosy. Proto se rozhodla ukončit jejich bezplatnou nabídku. Přitom ještě donedávna se mluvilo o tom, že právě bezplatné připojení k internetu je jednou ze služeb, která bude doživotně bezplatná. Najednou se však ukázalo, že je to ekonomicky nemožné, a tak dojde ke změně v podobě tohoto nepopulárního kroku.

Internet jako nutnost i klad

Každé auto Tesly, které vyjede z výrobní linky využívá připojení k internetu. A to hlavně ze dvou důvodů. Tím prvním je možnost vzdálené diagnostiky nebo aktualizací, které mohou auto zase o kousek vylepšit. Druhým důvodem je určitá pohodlnost související s jízdou. Je možné snadno zobrazit aktuální mapy, vyhledat informace online, či využít i různé streamovací služby jako je Spotify či Netflix.

Poplatek pro nová a stávající auta

Koho se bude současný poplatek za připojení k internetu týkat? Oficiálně se mluví o jeho zavedení k datu 1.1.2020. Fakt je ale takový, že ho budou muset platit i ti, kteří mají starší Teslu. Konkrétně majitelé, které ji koupili po první polovině roku 2018. I když v době koupě jim bylo řečeno, že připojení bude doživotně bezplatné, nyní je tu obrat. Jsou to zatím pouze majitelé nejstarších Tesel, kterým data účtována nebudou.

Měsíční poplatek necelých 10 dolarů

Konkrétní výše měsíčního poplatku bude baťovských 9,99 dolarů. Nejde o nijak závratnou sumu, a tak se očekávám, že ji řada majitelů bez problémů zaplatí. Kdo ne, a přesto bude chtít na svých cestách být online, musí si internet vyřešit jinak. Třeba pomocí hotspotu prostřednictvím svého mobilního telefonu. Nebo je tu možnost číslo dvě – online jednoduše nebýt. Služby, co nabídne Tesla lze řešit i klasiky přes telefon. A pokud jde o případné aktualizace, tak není problém s využitím domácí Wi-Fi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články