Tisíce nových BMW hnije na poli. Vozy jsou poškozené a neprodejné

                   

Když se vyrobí nové auto, tak se očekává, že zamíří buď do autosalonu, nebo na prodejní parkoviště, či přímo k zákazníkovi. Ne vždy je to jediná cesta, kterou nové vozy absolvují. Celá řada úplně nových modelů může najít své místo na poli, kde postupně hnijí. A nejde o jednotky exemplářů, ale rovnou o tisíce.

Vozy BMW a MINI

Řeč je o vozech BMW a také o vozech MINI. Nejde tak o žádná obyčejná lowcost auta. Právě naopak. Ta, která máme na mysli, však u svých zákazníků nikdy nekončí a nikdy nyní neví, co s nimi bude. Patrně bude muset dojít k jejich likvidaci, ale kdy k tomu dojde, to je ve hvězdách. A že jich není málo, to potvrzuje jejich poslední aktuální součet, který činil 2 966 nových vozidel těchto značek. A že nejde o žádné obyčejné modely, to dokládají třeba i verze BMW M4 nebo BMW M6, které jsou tu také.

i

Už 4 roky stojí na poli u Vancouveru

Tyto vozy zde jsou odstaveny už dlouhé 4 roky. Nacházejí se na velkém poli nedaleko Vancouveru, kam byly postupně přesunuty proto, aby v klasických prostorách automobilky a v prostorách dealerů nezabíraly místa. Jde totiž o vozy, které jsou neprodejné. A tak je automobilka nechává takto chátrat a hnít. A to už dlouhé 4 roky. Přitom většina částí daných aut by se dala jednoduše použít jako náhradní díly. Toto využití však zatím nepřichází v úvahu.

Proč tu auta jsou?

Důvod je jednoduchý. A souvisí s rokem 2015 a s přístavem Halifax, který právě v tomto roce postihla velká sněhová bouře. Naneštěstí tomu bylo právě ve chvíli, kdy sem dorazila dodávka necelých tří tisícovek vozidel BMW a MINI. Vozy taky byly vystaveny přírodním živlům, a to včetně slané vody, která zatekla do mnohých částí jednotlivých vozidel. To z nich rázem udělalo nepojízdné a také nepoužitelné vraky. Co s nimi bude dále není stále jasné, jelikož ani po dlouhých 4 letech se řešení tohoto problému nijak nepohnulo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články