Tisíce nových BMW hnije na poli. Vozy jsou poškozené a neprodejné

                   

Když se vyrobí nové auto, tak se očekává, že zamíří buď do autosalonu, nebo na prodejní parkoviště, či přímo k zákazníkovi. Ne vždy je to jediná cesta, kterou nové vozy absolvují. Celá řada úplně nových modelů může najít své místo na poli, kde postupně hnijí. A nejde o jednotky exemplářů, ale rovnou o tisíce.

Vozy BMW a MINI

Řeč je o vozech BMW a také o vozech MINI. Nejde tak o žádná obyčejná lowcost auta. Právě naopak. Ta, která máme na mysli, však u svých zákazníků nikdy nekončí a nikdy nyní neví, co s nimi bude. Patrně bude muset dojít k jejich likvidaci, ale kdy k tomu dojde, to je ve hvězdách. A že jich není málo, to potvrzuje jejich poslední aktuální součet, který činil 2 966 nových vozidel těchto značek. A že nejde o žádné obyčejné modely, to dokládají třeba i verze BMW M4 nebo BMW M6, které jsou tu také.

i

Už 4 roky stojí na poli u Vancouveru

Tyto vozy zde jsou odstaveny už dlouhé 4 roky. Nacházejí se na velkém poli nedaleko Vancouveru, kam byly postupně přesunuty proto, aby v klasických prostorách automobilky a v prostorách dealerů nezabíraly místa. Jde totiž o vozy, které jsou neprodejné. A tak je automobilka nechává takto chátrat a hnít. A to už dlouhé 4 roky. Přitom většina částí daných aut by se dala jednoduše použít jako náhradní díly. Toto využití však zatím nepřichází v úvahu.

Proč tu auta jsou?

Důvod je jednoduchý. A souvisí s rokem 2015 a s přístavem Halifax, který právě v tomto roce postihla velká sněhová bouře. Naneštěstí tomu bylo právě ve chvíli, kdy sem dorazila dodávka necelých tří tisícovek vozidel BMW a MINI. Vozy taky byly vystaveny přírodním živlům, a to včetně slané vody, která zatekla do mnohých částí jednotlivých vozidel. To z nich rázem udělalo nepojízdné a také nepoužitelné vraky. Co s nimi bude dále není stále jasné, jelikož ani po dlouhých 4 letech se řešení tohoto problému nijak nepohnulo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná