Tohle jsou nejlepší a nejhorší vozy napříč segmenty, podle majitelů

                   

Kdo lépe dokáže říci, jak kvalitní má auto, než jeho majitel? A pokud se data od nich sbírají, může vzniknout zajímavý žebříček, který přesně ukáže, které vozy jsou ty nejlepší a které jsou ty nejhorší. Podívejme se společně na jeden takový, který vznikl na základě výsledků ankety What Car? Podle daných dat zjistíte, s jakými vozy mají majitelé nejmenší, a s jakými největší problémy. A to vše podle jednotlivých segmentů.

SUV

Dnes velmi populární segment aut, která mají nabídnout hlavně komfort, praktičnost a pohodlí, ale i určitou bezpečnost. Samozřejmě vždy záleží na tom, pro jaké konkrétní auto se rozhodnete. Pokud se máme podívat na to, které je hodnoceno nejlépe, je to rozhodně Volkswagen Touareg. Konkrétně tedy druhá generace tohoto vozu, vyráběná v letech 2010 – 2018. Většina vozů starších než pět let nepůsobí majitelům žádné větší problémy, což tomuto modelu jasně nahrává. Když už se komplikace objeví, tak často s motorem, nebo převodovkou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

A kdo je na opačné straně žebříčku? Je to Range Rover, vyráběný od roku 2013. Ten je podle dané ankety naopak volbou nejhorší, jelikož získal procentuální ohodnocení jenom 69,3 (Touareg získal 96 procent). Problémem u tohoto vozu je hlavně elektronika, ale i motor či výfukový systém, nebo obecně karoserie.

Luxusní vozy

Mnoho lidí kupuje auto nejenom kvůli jízdním vlastnostem, ale aby udělali také určitý dojem. Tak přesně pro ně je určený segment luxusních vozidel. A jaké auto je zde vyhodnoceno jako tím nejlepším, podle jeho majitelů, kteří hlasovali v rámci ankety What Car? Je to Jaguar XJ, který je vyráběn od roku 2010 a který dosáhl na hodnocení 94,3 procenta. Pokud se už nějaký problém přihodí, tak se velmi často jedná o elektroniku, ale také o různé prvky výbavy, nebo o problémy s tělem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Bohužel musíme říci, že je tu ještě jiný model této automobilky, který naopak skončil na druhé straně žebříčku. Kdo hledá luxusní auto, neměl by si pořizovat Jaguar XF, který byl vyráběný v letech 2007 – 2015. Tohoto vozu se týká riziko nejvíce problémů, i když na druhou stranu procentuální ohodnocení je 86,8 což není úplně špatné. Hlavním možným problémem je zde elektronika, motor, ale třeba také brzdy nebo palivový systém.

Velká SUV

Ještě jednou zpět do segmentu SUV. Tentokrát k těm skutečně velkým, od kterých se řada lidí začíná postupně už odklánět. Jsou tu ale tací, kteří na takové auto rozhodně nedají dopustit. A těm se dá doporučit jediné auto. A tím je Toyota RAV4, tedy model z roku 2013 – 2019. Ten dokázal získat až neuvěřitelné hodnocení, a to 99,5 procent. To jenom potvrzuje celkovou kvalitu Toyoty, kterou je vyhlášená. A pokud byste chtěli ještě jeden tip, máme ho pro vás. Vysokého ohodnocení, a to celých 98,7 procenta, se dočkala Honda CR-V.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

A co v případě, kdy potřebujete i tip na to, jakému vozu se raději vyhnout? I tady pro vás máme tu správnou informaci, bez které se neobejdete. Moc dobře si totiž nestojí Nissan X-Trail, modelová řada od roku 2014, která získala v celkovém počtu hodnocení jenom 77,1 procenta. Velké problémy mají majitelé hlavně s elektronikou, s motorem, s brzdami, ale také s výfukovým systémem. Takzvaně na záda mu dýchá Ford Edge vyráběný od roku 2016, který získal hodnocená 80,7 procenta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články