Tohle jste ještě neviděli! Upravený Volkswagen Golf 3,6 Bi-Turbo s náhonem na všechna kola je bestie, které může být vaše za nemalé peníze

                   

Volkswagen Golf se pod rukama úpravců proměnil v nekontrolovatelnou bestii

Kdo by očekával pod pojmem „nespoutaná bestie“ zrovna Golf od Volkswagenu? Samozřejmě nejde o sériovku, ale o upravenou verzi. Golfy patří mezi oblíbené vozy pro tuningovou úpravu a je jedno, o kterou generaci jde. Nás v redakci oslovila tato sedmičková verze, kterou upravili profesionální mechanici od společnosti HGP-turbo. Ty jí dokázali proměnit v něco, co se jen těžko popisuje, protože dokáže předjet i ty nejlepší supersporty a sprintery. Troufnete si vedle něj stoupnout na startovní čáru?

Podívejte se na motorizaci a udělejte si obrázek sami

Pod kapotou tohoto upraveného Volkswagena se schovává hned dvakrát přeplňovaný šestiválcový motor o objemu 3,6 litru. Pomocí nejrůznějších vychytávek a dalších úprav v sobě ukrývá na 745 koňských sil a 925 Nm točivého momentu. Jen pro vaši představu, z nuly na sto se vytáhne za pouhé 2,97 sekundy. Do Golfu byla přidána převodovka z Audi RS3, jsou tu také nové velké brzdy i nový, tužší podvozek s novým zavěšením. Původní tu zůstala prakticky jen karoserie.

Troufnete si na něj se svým Ferrari?

Můžete si být zcela jisti, že tento nenápadný model dokáže předjet i Ferrari 458 Speciale, které má pod kapotou pouhých 605 koní ukrytých v osmiválci o objemu 4,5 litru. A vůbec nemusíte být profesionálními jezdci! Jak se spolu auta poperou na závodní trati, uvidíte v následujícím videu:

Máte o vůz zájem? Je k prodeji!

Pokud nevíte, co s naspořenými penězi, možná pro vás máme tip, jak je utratit. Kdybyste chtěli mít tento upravený Volkswagen Golf 3,6 Bi-Turbo s pohonem na všechna kola ve své garáži, budete potřebovat 238 tisíc eur, to je v přepočtu asi 6,5 milionu korun. Ačkoli jde o šílenou částku, můžete si být jisti, že podobný kousek jen tak někdo mít nebude.

Zdroj: hgp-turbo.de
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články