Představujeme TOP Secret Toyota Supra s extrémní V12 (1000 HP), tohle je opravdové monstrum!

                   

Jak to celé začalo?

Jméno Supra není třeba nikomu ze světa japonských aut představovat. Už tak legendární auto si vzala do parády tuningová společnost Top Secret a i když jí upravili již před několika lety, má se i dnes skvěle k světu!

Motor v útrobách je původně z limuzíny Toyota Century. Tento 5 litrový „mazlík“ s označením „1GZ-FE“ je díky dvojici turbodmychadel HKS GT 2835 upravený na 1000 koní. Maximální rychlost zatím neprozradíme, jelikož k ní patří zajímavý příběh, který se dozvíte níže.

Zakladatel tuningové společnosti Top Secret vlastním jménem Kazuhiko Nagata (přezdívkou „Smokey“). Značně vylepšená Supra byla Nagatou v roce 1999 dovezena do Velké Británie, kde s ní měl zkusit na tamějších dálnicích maximální rychlost. Na dálnici A1 ve 4 hodiny ráno. Bohužel neměl štěstí.

Jeho cílem bylo dostat se s vozem na rychlost vyšší než 322 km/h. Vlhké britské podmínky tohle neumožnili a navíc „Smokey“ byl chycen policí. „Mírné“ překročení rychlosti ho stálo zatčení a následnou deportaci. Ve výsledku jel s touto bestií pouze 317 km/h.

Tohle auto má tedy za sebou dost bláznivou historii. Před nedávnem byl tento vůz v aukci, bohužel bez známé vydražené ceny a majitele. Můžeme hádat že takovýto kousek přistál někomu v garáži za pěkný balík peněz. A pokud myslíte že vůz skončil své testování maximálky na rychlosti 317 km/h, mýlíte se. V roce 2008 vůz dostal bodykit „Super G Force“, díky čemuž dosáhl na Nardo Ringu rychlosti neuvěřitelných 358,2 km/h.

Zdroj: Car Throttle
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články