TOP Secret Toyota Supra s extrémní V12, tohle je opravdové monstrum!

                   

Jméno Supra není třeba nikomu ze světa japonských aut představovat. Už tak legendární auto si vzala do parády tuningová společnost Top Secret a i když jí „vyladili“ již před několika lety, má se i dnes skvěle k světu !

Motor v útrobách je původně z limuzíny Toyota Century. Tento 5 litrový „mazlík“ s označením „1GZ-FE“ je díky dvojici turbodmychadel HKS GT 2835 nafouknut na něco přes 1000 koní. Maximální rychlost zatím neprozdradíme, jelikož k ní patří zajímavý příběh.

Zakladatel tunerské společnosti Top Secret vlastním jménem Kazuhiko Nagata a sedící přezdívkou „Smokey“ vcelku dostál jména své společnosti. Značně vylepšená Supra byla Nagatou v roce 1999 dovezena do Velké Británie, kde s ní měl zkusit na tamnějších dálnicích maximální rychlost. Na dálnici A1 ve 4 hodiny ráno. Bohužel neměl štěstí.

Jeho cílem bylo dostat se s vozem na rychlost necelých 322 km/h. Vlhké britské podmínky tohle neumožnili a navíc „Smokey“ byl chycen policí. „Mírné“ překročení rychlosti ho stálo zatčení a následnou deportaci. Ve výsledku jel s touto bestií 317 km/h.

Tohle auto má tedy za sebou dost bláznivou historii. Před nedávnem byl tento vůz v aukci, bohužel bez známé vydražené ceny a majitele. Můžeme hádat že takovýto kousek přistál někomu v garáži za pěkný balík peněz. A pokud myslíte že vůz skončil své testování maximálky na rychlosti 317 km/h, mýlíte se. V roce 2008 vůz dostal bodykit „Super G Force“, díky čemuž dosáhl na Nardo Ringu rychlosti neuvěřitelných 358,2 km/h.

Zdroj: Car Throttle
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články