Toto drobné vylepšení u stěračů přináší mnohé praktické výhody

                   

Stěrače obecně řadíme mezi spíše méně podstatné prvky ve voze, jelikož je používáme jenom ve chvíli, kdy jedeme v dešti, nebo ve chvíli, kdy na naše čelní sklo dopadá voda od kol automobilu, který jede před námi. Je však ještě jedna situace, kdy stěrače použijeme. Když máme špinavé čelní sklo a potřebujeme ho očistit. A tak nejenom sepneme stěrače, ale také aktivujeme ostřikovače čelního skla.

Běžné ostřikovače jsou nedokonalé

Nutno říci, že klasické ostřikovače čelního skla nejsou dotaženy k dokonalosti. Hlavně proto, že vodu obvykle stříkají ve dvou, dohromady čtyřech proudech, a ta následně dopadá na 4 stále stejná místa na našem čelním skle. Sice to svůj účel v kombinaci se zapnutým stěračem splnit dokáže, ale místo pro vylepšení zde stále je. A některé automobilky ho také nabízejí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Jaké způsobuje běžný ostřikovač problémy?

Pokud se podíváme na negativa běžných ostřikovačů, tak je třeba říci, že hlavní problém je rozhodně spojený s tím, že než se stěrače dostanou na místo, kam dopadá voda, jezdí po skle nasucho. To může mít negativní vliv nejenom na to, že rozmažeme nečistoty na čelním skle, ale je tu také negativum v tom smyslu, že můžeme čelní sklo výrazně poškrábat. Jakýkoliv drobný písek se začne pohybovat po čelním skle a vytvářet výrazné škrábance.

Dalším negativem je také to, že po aktivaci ostřikovačů se může snížit výhled z našeho vozu. Najednou je na skle množství stříkající vody a my přestáváme přes čelní sklo dobře a správně vidět. To může mít vliv i na způsobení dopravní nehody.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Drobné vylepšení, které pomáhá

Na některých vozech tak nejsou trysky ostřikovačů umístěné na kapotě, odkud voda stříká na sklo. Jsou umístěny přímo na stěračích. Tato jednoduchá a praktická vychytávka dokáže přinést mnoho pozitiv. Stěrač tak nejede nasucho, voda stříká přímo před něj a tak lze nečistoty lépe odstranit, stejně jako se zlepšuje výhled z vozu, i při aktivním ostřikování. Také nelze zapomenout na to, že tím můžeme uspořit nemalé množství kapaliny ostřikovačů, jelikož díky této drobnosti nám na odstranění nečistot z čelního skla bude stačit podstatně menší množství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články