Toto je 5 věcí, které řidičům vadí. Nechybí blinkry, blokace pruhů i zvědavost

                   

Na silnicích je to stále nebezpečnější. Mnohdy kvůli řidičům, kteří nerespektují pravidla, nebo o nich mnohdy nemají ani tušení. Takoví jsou mnohdy nebezpeční sobě, ale i ostatním. Jistě i vy dáte dohromady několik věcí, které vám u ostatních vadí nejvíce. Podívejte se na pětici těch, které vadí nejvíce. Jsou zde i ty vaše?

Blokování levého pruhu

Velká nešvar na dálnicích. Mnoho řidičů nechce uznat, že levý pruh je jenom na předjíždění, a tak ho soustavně blokují. Často i několik kilometrů a i přesto, že je dojede rychlejší vozidlo, kterému mnohdy neuhnou. A hlavní důvod? Mnohdy se argumentuje zničeným pravým pruhem a ochranou auta.

Neakceptování zipu

Dlouhodobý problém na našich silnicích je zipování. Řada řidičů nedojede až k překážce a řadí se do druhého pruhu už stovky metrů před uzavírkou. A tak vznikají až nekonečné kolony. Kdo správně dojede k překážce, toho ostatní nechtějí pustit s odůvodněním, že je to silniční pirát.

Nepoužívání znamení o změně směru jízdy

Blinkry jsou také velkým problémem. Hlavně potom jejich nepoužívání. Při odbočování na křižovatkách, při vyjíždění z kruhového objezdu, nebo třeba jenom při zastavování u krajnice. Řada řidičů si neuvědomuje, že jejich zapínání je tu proto, aby byli o manévru informování i ostatní.

Pomalá rychlost

Paradoxně mnohým nevadí ti, kteří jedou rychle. Obvykle mají výkonná auta, což znamená že předjedou a pokračují dále. Větším problémem na silnicích bývá pomalá rychlost. Ti co jedou pod limitem tak výrazně blokují dopravu a jsou to právě oni, kdo následně způsobují možné nebezpečné situace.

Zvědavost

Jízda například kolem nehody je u mnohých řidičů spojena se zvědavostí. Kvůli tomu zpomalují, dívají se, kam nemají a někteří si vše dokonce natáčejí mobilním telefonem. A výsledkem? Zbytečné houstnutí dopravy, nebo dokonce vznik další nehody z důvodu nepozornosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články