Toto jsou nejpopulárnější vozy na světě. Některé v Evropě ani neznáme

                   

Zajímalo vás někdy, jaká automobilka prodá nejvíce aut, a jaké konkrétní modely jsou těmi, o které je největší zájem? Přesně tento žebříček pro vás máme. A nevztahuje se jenom na Českou republiku, ani se nevztahuje jenom na Evropu. Je celosvětový. A proto ve výpisu narazíte i na řadu zajímavých modelů, které v Evropě v podstatě neznáme. Podívejte se s námi na desítku aut, které byly v roce 2019 na světě nejprodávanější.

Toyota Corolla

Určitý symbol kvality a také spolehlivosti. Není proto divu, že tento model statistikám jasně vévodí. V loňském roce se ho prodalo 1 482 932 kusů. Ve svém hybridním provedení dokáže nabídnout zajímavé výkony a jízdní vlastnosti, stejně jako slušnou spotřebu.

Ford F-Series

O tento vůz v Evropě téměř nezavadíte. Přitom celosvětově se ho prodalo 1 070 348 nových verzí. Jedná se o velký a velmi praktický pick-up, který pochopitelně dominuje hlavně v USA. A to plně stačí k tomu, aby se dostal mezi nejprodávanější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota RAV4

Další ze symbolů jasné japonské spolehlivosti. A jelikož tu máme trend SUV, které chce téměř každý, je celkem pochopitelné, že se slušně daří i modelu Toyota RAV4. Pokud jde o čísla, tak se za loňský rok prodalo 961 918 nových modelů.

Honda CR-V

Jasný konkurent předchozího modelu. Co je lepší, to necháme na vašem porovnání. Pokud jde o dominanci na trhu, tak jsou na tom obě SUV velmi podobně. Modelu Honda CR-V se totiž prodalo 823 237 kusů. Sice ztrácí, ale zase ne až o tolik.

Honda Civic

Další zajímavá Honda, která obecně ukazuje, že o japonské vozy je prostě celosvětově zájem. I když meziročně byla Honda Civic spojena s poklesem je třeba říci, že hlavně v Japonsku a USA je o tento model zájem. A tak se ho prodalo 817 902 kusů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volkswagen Tiguan

Až nyní typický koncernový německý zástupce. A i ten ukazuje popularitu SUV ve světě. Model Volkswagen Tiguan je populární především v Evropě, ale mezi zajímavé klíčové trhy patří třeba i Rusko. Nejenom díky němu se loni prodalo 770 084 exemplářů.

Nissan X-Trail

Nutno říci, že zatímco u nás známe toto auto pod označením Nissan X-Trail, jsou trhy, kde se prodává pod označením Nissan Rogue. Tolik pro úplnost. Celkově se po celém světě prodalo 761 081 kusů. Nutno ale říci, že prodejnost tohoto vozu rok od roku klesá. V TOP 10 se ale stále drží.

RAM 1500

Další z typických amerických pick-upů, které jsou v Evropě k vidění jenom sporadicky. Velikost trhu v USA však očividně stačí na to, aby vůz RAM 1500 zařadil mezi nejprodávanější. A to s počtem 754 172 prodaných modelů.

Nissan Sylphy

Na první pohled je Nissan Sylphy velmi povedeným a rozhodně také stylovým vozem. A kde ho můžete koupit? Prodává se primárně na asijských trzích, kde se mu daří více než dobře. I díky tomu model hlásí za loňský rok 729 218 prodaných kusů.

Volkswagen Polo

Náš žebříček uzavřeme dalším z populárních koncernových vozů, kterým je Volkswagen Polo. Tento model je po Tiguanu další, který takzvaně chrání evropskou čest. Nutno však dodat, že k číslu 724 508 prodaných modelů pomáhá nejenom evropský trh, ale také trhy v Jižní Americe, nebo dokonce také trhy v Africe.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články