Toto jsou největší držáci. Bez problémů najedou i stovky tisíc kilometrů

                   

Od auta primárně chceme, aby nám sloužilo co možná nejdéle. Vliv na jeho spolehlivost však nemá pouze čas, ale i to, kolik s ním najedeme. Není umění říci, že nám auto vydrželo přes 15 let, když jsme s ním skoro nejezdili. Když však auto používáme den, co den, je dobré říci, které vozy jsou těmi nejlepšími držáky a která patří do segmentu nejspolehlivějších.

Aby bylo možné vše posoudit co nejobjektivněji, je dobré vyslechnout samotné majitele. Na to se specializuje portál TrueDelta, kam majitelé zadávají informace o svých vozech a o tom, kolik s nimi najeli. Z tohoto výčtu lze celkem snadno odvodit, jaké auto za to stojí.

První pětici vévodí Volkswagen

Jdeme na první pětici, ve které jasně dominuje známý automobilka. Na prvním místě najdeme Volkswagen Golf z roku 2003 s nájezdem 218 tisíc mil. Stejný průměrný nájezd má i další Golf, konkrétně z roku 2001. Třetí místo bere Toyota Sienna z roku 2000 s nájezdem 213 tisíc mil. Čtvrtá pozice opět Volkswagen Golf, tentokrát z roku 2002, s nájezdem 202 tisíc mil. První pětici uzavírá Ford Super Duty z toku 2002 s nájezdem 193 000 mil.

Následující pětice je rozmanitější

Zatímco ve výčtu prvních pěti držáků to bylo jednoznačné, následující pětice už je přece jenom trochu rozmanitější. Zde najdeme na šesté pozici model Toyota Prius z roku 2002 s nájezdem 193 tisíc mil. Za ní je to GM full-size SUV z roku 2001, které má nájezd 183 tisíc mil. Další příčka patří vozu Toyota Tacoma ze stejného roku, s nájezdem 180 tisíc mil. I další model je ze stejného roku, jde o Subaru Legacy a nájezd je 187 tisíc mil. Desítku uzavírá vůz Honda Odyssey z roku 2000 s nájezdem 177 000 mil.

Jak jsou na to další místa?

Pokud hledáte auto, které vydrží, jistě vás budou zajímat i další modely. Ty už zmíníme jenom v krátkém výčtu. Jde o vozy jako třeba Toyota 4Runner, Toyota Tacoma, Ford Super Duty, ale opět i modely GM, pouze z modelových let 2000 a 2002.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články