Toto jsou neúspornější benzinová auta. Dominují hybridy a vozy s nízkým objemem motoru

                   

Hledíte při výběru vozu i na to, jakou má spotřebu? Právě pro vás je tento žebříček, který zmapoval aktuální trh a který přináší jasné výsledky. Dostat se i pod 5 litrů na sto není s benzinovým vozem žádný problém. A která auta jsou ta nejúspornější? Podívejte se. Navíc se nejedná o tabulkovou spotřebu, ale reálná data od řidičů z výzkumu, který probíhal v Německu.

Suzuki Celerio

Malé auto, které se hodí hlavně do města. Komu postačí, ten se může těšit jak z toho, že se všude vejde, tak z toho, že jezdí za 4,7 litrů na sto kilometrů. Přesně takovou má průměrnou spotřebu litrový motor s výkonem 68 koní.

Toyota Yaris Hybrid

První hybridní auto v našem žebříčku. Kombinace benzinového motoru a elektromotoru dokáže nabídnout výkon 100 koní. Průměrná spotřeba, které lze vozem dosáhnout, je stále velmi příjemných 4,8 litrů.

Hyundai Ioniq Hybrid

Stylově vypadající auto s dobrou výbavou. Zaujme také jeho výkon, který nabídne slušných 141 koní. To není jediné plus tohoto vozu. Průměrná spotřeba je shodně s Toyotou 4,8 litrů na sto.

Toyota Corolla Hybrid

Další Toyota v žebříčku a další hybrid. Ideálních výsledků v podobě spotřeby dosahuje verze s motorem o objemu 1,8 litrů a výkonem 122 koní. ta si při běžné jízdě průměrně vezme 5 litrů na sto.

Toyota Prius

Designově velmi povedené a moderní auto, které však ukazuje, že může být i úsporné. Pokud jste běžným řidičem, můžete se těšit na průměrnou spotřebu 5,1 litrů na sto.

Kia Niro

Máte důvěru ke korejským automobilkám? Nezklamou vás ani svou spotřebou. Tento model byl představen v roce 2016 a stále budí zájem. Také díky spotřebě, které je v průměru 5,1 litrů na sto kilometrů. Vůz kombinuje elektromotor s benzinovým motorem o objemu 1,6 litrů. Celkový výkon auta je 141 koní.

Nissan Pixo

Opravdu malinké městské autíčko, čemuž odpovídá také použitá motorizace. Pod kapotou najdete litrový benzinový motor o výkonu jenom 68 koní. Ten však zaujme svou hospodárností při běžné jízdě. Na stovku si bere jenom 5,1 litrů.

Citroen C1

Další z menších aut určených hlavně do města. Od motorizace o objemu 1 litru nečekejte závratný výkon. Pouze 68 koní. Zaujme však nízkou spotřebou, která je průměrně 5,2 litrů.

Seat Mii

I tady budou uspokojeni ti, kteří hledají auto do města. Pokud v něm nebudete mít nijak těžkou nohu, dá se jezdit za průměrných 5,2 litrů na sto, což je určitě přijatelná hodnota.

Jak jsou na tom další vozy?

Zajímá vás, jak žebříček pokračuje a jaká další auto hodnotí němečtí řidiči jako skutečně úsporná? Nezapomínejme třeba na modely Toyota Auris Hybrid, Toyota Aygo, Škoda Citigo nebo Honda Insignht. U těchto všech se dá shodně jezdit s průměrnou spotřebou 5,3 litrů na sto ujetých kilometrů.

Nezklamou ani vozy Volkswagen up!, stylová Toyota C-HR, Peugeot 107, Lexus 200h nebo Honda Jazz Hybrid. V těchto vozech vám množství benzinu po ujetí sta kilometrů klesne v průměru o 5,4 litru.

Celý žebříček uzavřeme na průměrné spotřebě 5,5 litrů na sto. Pokud je pro vás stále ještě přijatelná, můžete do svého hledáčku zařadit i Peugeot 108.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články