Toto jsou požadavky na zimní obutí v jednotlivých zemích Evropy

                   

Splnit požadavky na zimní obutí v České republice není nic složitého. Mnohdy v podstatě můžeme jezdit i na letních. A jak je to v jiných zemích Evropy? Jsou zde zimní pneu povinností a pokud ano, co musí splňovat? Podívejte se s námi.

Německu

Když se mluví o povinnosti zimních pneumatik, jsou akceptovány jenom ty pneumatiky, které mají označení M+S, popřípadě pneumatiky, které mají symbol hory doplněný vločkou. Pokud se chystáte do Německa v období, kdy může být na silnici sníh či led, svou pneumatiku raději zkontrolujte.

Belgie

Požadavky zde jsou poměrně mírné, jelikož postačí, když má vaše pneumatika označení M+S. Pokud využíváte sněhové řetězy, je třeba mít je na voze nasazeny jenom v případě, kdy je vozovka pokryta souvislou vrstvou ledu nebo sněhu.

Francie

Obecná povinnost zimních pneumatik zde přímo neexistuje. To ale neznamená, že sem můžete bez nich. Jsou místa a úseky, kde jsou požadovány dopravními značkami. Buď je máte, nebo se musíte otočit a jet jinudy. Dále nezapomínejte na hloubku dezénu minimálně 3,5 milimetru.

Itálie

Zde se použití zimních pneumatik řídí podle data, které začíná 15. října a končí 15 dubna. Také se mohou objevovat i různá lokální ustanovení, hlavně pokud máte namířeno do Alp.

Nizozemsko

Žádné speciální požadavky na zimní pneumatiky zde nečekejte. Pokud máte v plánu nasadit řetězy, tak to lze jenom na kompletně zasněžené vozovce.

Rakousko

Zde už být musí, a to od 1. listopadu až do 15. dubna. Samozřejmostí by mělo být to, že vaše gumy budou označeny symboly M+S, nebo budou mít symbol vločky. V takovém případě je vše v pořádku. V opačném vás může čekat celkem tučná pokuta.

Polsko

Zajímavá země, kde přímo žádné konkrétní požadavky na zimní pneumatiky nejsou, a tak lze k našim sousedům i během zimy vycestovat na letních.

Švýcarsko

Ani tady se nemusíte obávat konkrétních požadavků na zimní obutí. Vzhledem k řadě horských oblastí je však užití zimní výbavy doporučeno.

Slovinsko

Sem se zimními pneumatikami musíte. A to v termínu, který začíná dnem 15. listopadu a končí dnem 15. března.

Rumunsko

I zde je povinnost zimních pneumatik, a to v případě, kdy je vozovka pokrytá sněhem, popřípadě ledem. Povinností je, aby byly pneumatiky na všech čtyřech kolech.

Chorvatsko

Oblíbená letní destinace, kam můžete vyrazit i v zimě. Proto si pamatujte termín v rozmezí od 15. listopadu do 15. dubna, kdy byste zimní pneu měli mít.

Kypr, Malta a Řecko

Jestliže vyrazíte svým vozem do těchto zemí, budete potěšeni. Povinnost zimních pneumatik zde není, jelikož jsou pouze volitelné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články