Továrna Tesly vyroste nedaleko. Elon Musk potvrdil vybudování v Berlíně

                   

Dlouho se spekulovalo o tom, kde nová továrna Tesly vyroste. O Evropě se mluvilo už delší dobu a nyní bylo konečně potvrzeno to pravé místo, kde vyroste. Potvrdil to Elon Musk, který tak oficiálně oznámil stavbu své Gigafactory 4. Zajímavé je, že to bude celkem nedaleko.

Gigafactory 4 vyroste v Berlíně

Doufejme, že vyjádření Elona Muska na Twitteru je skutečně pravdivé, jelikož právě jeho účet na sociálních sítích je často jediným oficiálním komunikačním kanálem. A tak tomu bylo i v tomto případě, kdy jednoduše napsal: „GIGA BERLIN“. To se dá pochopit jenom jedním způsobem. Gigafactory 4 vyroste v Berlíně. Tedy samozřejmě v jeho blízkém okolí.

V pořadí čtvrtý výrobní závod

Jak už dokládá název Gigafactory 4, půjde o 4 výrobní závod Tesly. Ty jsou celkem strategicky umísťovány tak, aby co nejlépe pokrývaly poptávku na různých kontinentech. Aktuálně lze 2 výrobní závody najít v USA, další lze najít v Číně v Šanghaji a čtvrtý výrobní závod Tesly vyroste v Německu, nedaleko Berlína. Jedná se o strategické umístění hlavně proto, že stále mluvíme víceméně o středu Evropy, což znamená celkem snadnou distribuci vyrobených vozidel do všech koutů kontinentu, na kterém žijeme. A dost možná to je i záměr, aby Tesla trošku poškádlila domovské automobilky sídlící právě v této zemi.

Co se bude vyrábět?

Jasno by podle Muska mělo být i v tom, co bude Gigafactory 4 vyrábět. Primárně to samozřejmě budou automobily Tesla. Podle automobilky by to měly být automobily Tesla Model Y, které budou tento výrobní závod opouštět jako první. Dále se má závod zaměřit také na výrobu baterií a dále i pohonných systémů. Podle prvotních odhadů by se mělo vše rozjet zhruba do konce roku 2021. Počkejme si, zda se to povede. Optimistické odhady byly spojeny třeba i s továrnou v Číně, která sice stojí, ale stále téměř nic neprodukuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu