Toyota chce Nürburgring blíže, staví si vlastní v Japonsku

                   

Pokud jste Japonská automobilka, která potřebuje testovat auto na okruzích po celém světě, určitě by vám nedělalo problém se svými vozy cestovat po okruzích po celé planetě a testovat je zde. Pokud jste ale Toyota a máte kapitál na útrácení, rozhodnete si postavit komplex s kopiemi okruhů, které si zamanete. A přesně tohle má Toyota v plánu.

Automobilka zakoupila v provincii Aichi plochu o rozloze necelých 6,5 kilometrů čtverečních, která má sloužit k vybudování rozsáhlého komplexu, mimo jiné zahrnující již zmiňovaný Nürburgring. Celý komplex má obsahovat 11 různých testovacích drah. Je prvním komplexem v Japonsku od roku 1984, na němž bude možno testovat nově vyvíjené automobily. Celková cena za tento komplex by měla přibližně dosahovat 2,8 miliardy dolarů, přepočteno přibližně na necelých 58 miliard českých korun.

Například takto by mohla vapadat část okruhu v Japonsku.

Zmiňovaný Nürburgring se bude v komplexu nacházet pouze v částečné verzi, přibližně v délce 5,3 kilometrů se stoupáním 76,2 metru. Toyota zatím nevypustila informace o ostatních připravovaných tratích. Počítá se ale s tím, že rúznorodost celému komplexu rozhodně chybět nebude.

Celý Japonský komplex bude částečně otevřen v roce 2019, kompletně dokončený má světlo světa spatřit v roce 2023 a zaměstný neuvěřitelných 3000 lidí. Fungovat bude souběžně s testovacím komplexem Toyoty na ostrově Hokkaido, na němž se ale bude testovat především pro zimní podmínky.

Zdroj: Car Throttle
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?